БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  КУЛЬТУРА   >>> 13 Лютого 2019

Свободівці Буковини просять обласну та чернівецьку міську владу організувати колективні покази патріотичного фільму "Крути" для молоді та студентів

ГЕРОЇЧНА ІСТОРІЯ / 

У ці дні на екранах кінотеатрів України, в тому числі й в Чернівцях, демонструється художній фільм «Крути - 1918» у пам’ять подій 100-річної давності, коли понад 400 наших юних Героїв ціною власного життя на деякий час зупинили більш ніж чотиритисячну армію більшовицьких ординців Муравйова.

 

Битва під Крутами – це перший досвід українського державотворення у ХХ столітті, одна із найвагоміших сторінок сучасної української історичної пам’яті, що має важливе значення для української колективної пам’яті та української ідентичності.

 

Перегляд цього та інших українських художніх фільмів патріотичної тематики в кінотеатрах міста Чернівці є дуже важливими для молодих людей, які вчаться у середніх та вищих навчальних закладах та школах міста.

 

Кінострічка про Крути дає відповідь на запитання: що сто років тому штовхнуло молодих людей з різних кінців країни на захист столиці?

 

 

 

Враховуючи важливість перегляду кінострічки «Крути 1918» для підростаючого покоління свободівець Віталій Мельничук, як депутат обласної ради, звернувся з відповідними листами до в.о. голови Чернівецької обласної адміністрації Михайла Павлюка, директора Департаменту освіти та науки Чернівецької ОДА Оксани Палійчук та секретаря Чернівецької міської ради Василя Продана з наполяганням організувати масові колективні перегляди кінострічки про 100-річчя Української революції «Крути 1918» молоддю м. Чернівці та області. Свободівець вважає, що кінострічку «Крути - 1918» повинна переглянути чи не кожна молода людина нашого міста та області.

«Упродовж цього тижня та на початку наступного цей художній фільм ще буде демонструватися в кінотеатрах міста Чернівці, тому наполягаю звернути увагу управління освіти Чернівецької міської ради на можливість організації його перегляду через укладання угод з кінотеатрами міста за участю ОКП “Чернівецький обласний кіновідеопрокат” чи в інший спосіб з тим, щоб художній фільм «Крути -1918» та в майбутньому інші фільми патріотичної тематики мали можливість переглядати молоді люди, які вчаться у середніх та вищих навчальних закладах міста, а також діти середнього та старшого шкільного віку загальноосвітніх навчальних закладів міста Чернівці», - зазначено у зверненні свободівця Віталія Мельничука.

З відповідним зверненням до обласної влади також звернулися від Конгресу українських націоналістів, - повідомляє прес-служба Чернівецької обласної організації ВО "Свобода".