БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  РЕЛІГІЯ   >>> 10 Лютого 2019

На Заставнівщині (с.Товтри) та Сторожинеччині (с.Михальча) релігійні громади проголосувала за перехід до ПЦУ (ВІДЕО)

ДАЙ, БОЖЕ! / 

Релігійна громада села Товтри Заставнівського району проголосувала за перехід до Православної Української Церкви, пише
molbuk.ua.

Збори релігійної громади на території церкви тривали понад три години. Присутніми було понад 250 членів релігійної громади.

Під час голосування за перехід до ПЦУ "за" проголосували майже всі присутні. Члени лічильної комісії нарахували майже 205 людей, які підняли руки у відповідь "за" перехід до ПЦУ.

На зборах прийняли рішення про зміну назву церкви та її перереєстрацію.

Члени релігійної громади вирішили звернутися 15 лютого до єпархії ПЦУ на Буковині з проханням, щоби їхню церкву взяли під пасторську опіку, бо місцевий священик – отець Іван - відмовився переходити зі своїми парафіянами до ПЦУ.

Релігійна громада обрала парафіяльну раду та ревізійну комісію, яка займатиметься описом майна церкви.
 
Сьогодні ж, як повідомляє Сторожинець.Інфо, громада Михальчі проголосувала за перехід до Православної Церкви України.
 
За таке рішення проголосували 243 прихожани церкви Успіння Пресвятої Богородиці села Михальча Сторожинецького району району Чернівецької області Чернівецької області, проти – 0 , утрималися – 0.

До участі у Зборах релігійної громади зареєструвалося 243 прихожани.

І хоча проти переходу парафії до ПЦУ категорично виступив настоятель храму отець Ювеналій, рішення релігійної громади прийнято – покинути Московський патріархат і перейти до Православної Церкви України. Тепер парафіяни хочуть забрати ключі від храму Успення пресвятої Богородиці
 


Як відомо, у Чернівецькій області уже дев’ять церковних громад прийняли рішення про перехід з підпорядкування РПЦ до Православної церкви України.

Першою про такі наміри висловилась громада села Шишківці Кіцманського району 19 грудня 2018 року. Пізніше до ПЦУ перейшли церковні громади сіл Карапчів Вижницького району та Боянчук Застанівського району.

20 січня громада церкви Успіння Пресвятої Богородиці села Горошівці Заставнівського району ухвалила рішення про перехід до Православної церкви України.

27 січня рішення про перехід церковної громади до ПЦУ ухвалили в селі Ясени Сторожинецького району, а також парафія села Задубрівка Заставнівського району. Також розірвати стосунки з Московським патріархатом вирішила громада села Васловівці Заставнівського району.

8 січня 2019 року архієпископ Чернівецький і Кіцманський Онуфрій на прес-конференції повідомив про наміри ще 15 церковних громад Чернівецької області перейти до ПЦУ.