БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  ІСТОРІЯ   >>> 26 Сiчня 2019

У Чернівцях відбулася презентація книги «Просвіта» на Буковині: Історія і сучасність» журналіста та публіциста, багаторічного головного редактора газети «Буковина» Володимира Михайловського (ФОТО+ВІДЕО)

НАША ІСТОРІЯ /


Презентація книги «Просвіта» на Буковині: Історія і сучасність» знаного в краї журналіста та публіциста, багаторічного головного редактора газети «Буковина» Володимира Михайловського відбулася 25 січня з нагоди 150-річчя від дня створення на Буковині першої української громадської культурно-освітньої організації «Руська бесіда». Учасників презентації зі знаменним ювілеєм та виходом в світ зазначеного видання привітав голова Чернівецької обласної ради Іван Мунтян.

 

«Наш благословенний край здавна славиться не лише своєю унікальною культурою і традиціями, але й своїми синами та доньками – справжніми патріотами України, добре знаними як в Україні, так і далеко за її межами. Тому мені надзвичайно приємно бачити цих достойників серед учасників сьогоднішнього урочистого зібрання просвітянського активу області. Так, свого часу завдяки плідній діяльності створеного з ініціативи єпископа Євгена Гакмана товариства «Руська бесіда» на території нашого краю здобули широку популярність громадсько-політична газета «Буковина» та літературно-мистецький альманах «Ластівка».

 

 

 

 

Дякую усім просвітянам Буковини за їх жертовну працю та значний внесок у збереження та примноження просвітницького спадку «Руської бесіди» вже у Всеукраїнському товаристві імені Тараса Шевченка «Просвіта». Зокрема, хотів би скласти шану знаному в краї журналісту та публіцисту, багаторічному головному редактору газети «Буковина» та автору презентованого сьогодні видання Володимиру Іларіоновичу Михайловському, серце якого перестало битися у 2014 році, та подякувати Валентині Петрівні Мацерук, яка продовжила та завершила роботу Володимира Іларіоновича», – відзначив посадовець, звертаючись до учасників зібрання.

 


Іван Мунтян нагородив Почесними відзнаками обласної ради «За заслуги перед Буковиною» Володимира Михайловського (посмертно) та Валентину Мацерук. Нагороду Володимира Михайловського отримав рідний брат багаторічного головного редактора газети «Буковина» – Орест Михайловський. Про це інформує прес-служба Чернівецької обласної ради.
 
Фото прес-служби обласної ради