БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  БІЗНЕС   >>> 10 Сiчня 2019

Кому в Польщі заплатять найбільше: найбільш затребувані професії

ПЕРЕДБАЧУВАНО /


В останні три роки на польському ринку праці найбільшим попитом користуються фахівці в сфері фінансів і IT. Отже, і зарплати для таких співробітників ростуть швидше за інших. Фінансистів з України це навряд чи зацікавить, тому що наплив їх до Польщі помічено не було, а ось українських айтішників - цілком. З усіх українських програмістів, які виїхали з нашої країни, 26% влаштувалися саме в Польщі. Більшої кількості немає в жодній європейській країні.


При цьому оклади IT-спеціалістів у сусідній країні виросли в 2018 році в середньому до 13,3 тис. злотих (за рік додали 6%) - це на 30% вище, ніж три роки тому, каже Марцін Коседовскі, керівник відділу маркетингу в онлайн-школі програмування Kodilla, повідомляє Rzecpospolita.

Фінансистам у 2018 році польські банки дали робочих місць більше на 14%, ніж роком раніше. Друге місце по затребуваності займають фахівці з адміністрування - їх влаштували на 11% більше.

Також в Польщі зростає попит на бухгалтерів. Мінімальна заробітна плата старшого "рахівника" збільшилася у 2018 році до 8 тис. злотих, тобто на 1,5 тис. злотих у порівнянні з 2017 роком. У свою чергу, оклади фінансових аналітиків і молодших аудиторів виросли до 7,5 тис. злотих. Зарплати в сфері HR за останні три роки збільшилась на 31%, до 10,6 тис. злотих. Лише за останній рік вони додали 8%.