БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  РЕЛІГІЯ   >>> 8 Сiчня 2019

ОЧІЛЬНИК УКРАЇНСЬКОЇ ГРЕКО-КАТОЛИЦЬКОЇ ЦЕРКВИ ЗАЯВИВ ПРО МОЖЛИВІСТЬ ЄДНАННЯ З НОВОСТВОРЕНОЮ ПЦУ

ДАЙ, БОЖЕ! / 

Глава Української Греко-Католицької церкви Святослав (Шевчук) вважає реальним у перспективі можливість єднання у багатьох моментах УГКЦ з новоствореною ПЦУ. Насамперед там заявили про бажання разом досліджувати спільну спадщину київського християнства.


Про це повідомляє департамент інформації УГКЦ.

Так, він не вважає, що єднання між УГКЦ і Православною церквою України є "утопічним". "Навпаки – це є гарна радісна перспектива. Тому що весь християнський світ, зокрема католицька і православна спільноти, шукають шляхів до єдності. На вселенському рівні відбувається діалог аби цю єдність відновити. Передусім йдеться про євхаристійне сопричастя", - заявив він.

За словами Святослава, про відновлення якихось структур чи перепідпорядкування однієї церкви іншій не йдеться. "Найвищим знаком церковної єдності є таїнство євхаристії" - зазначив він. Предстоятель УГКЦ пояснив, що коли хтось розриває цю єдність, він розриває євхаристійне сопричастя - як це сталося між Москвою і Константинополем, після рішення надати автокефалію Православній церкві України.

Він повідомив, що домовився з предстоятелем ПЦУ Епіфанієм про співпрацю. "Найперше, ми хочемо разом досліджувати спільну спадщину київського християнства. Бо так історично сталося, що греко-католицька церква часто в історії попадала під західні впливи, зокрема латинської церкви. Православна церква попадала під впливи московські, тобто під впливи цієї славно чи сумнозвісної Никонівської реформи, яка виражається у певних обрядових моментах", - заявив глава УГКЦ.

Він наголосив, що обом церквам спільно слід займатися розвитком богословської традиції, вдосконалювати душпастирське служіння. "Одна річ є об’єднання, а інша річ – єднання. У багатьох справах ми вже можемо єднатися", – наголосив він.