БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  ПОЛІТИКА   >>> 3 Сiчня 2019

Монстри минулого: комуністи висунули Симоненка в президенти

ПРОСНУЛИСЯ ПРИВИДИ... / 

Лідер забороненої в Україні Комуністичної партії Петро Симоненко йде в президенти. Висунути свого кандидата Компартія вирішила на позачерговому 54-му з'їзді, який відбувся в четвер, 3 січня, в Києві, передає
прес-служба політсили.

"Делегати з'їзду одноголосно прийняли рішення висунути кандидатом на пост президента України від Комуністичної партії України Симоненко Петра Миколайовича, першого секретаря ЦК", — сказано в повідомленні.

На з'їзді також була схвалена передвиборча програма кандидата Симоненка, а партійні комітети зобов'язали зібрати до 20 січня грошові кошти для застави, необхідної для участі в президентських виборах. 
 
Комуністична партія України має право висувати Петра Симоненка у якості кандидата в президенти України, заявив глава громадської організації Комітет виборців України Олексій Кошель, повідомляє Громадське радіо.

"Ми живемо в реаліях, коли реформа декомунізації виявилася безуспішною, і була проведена у дуже короткий період часу, і для багатьох навіть важко повірити, що в цей самий час Комуністична партія офіційно продовжує діяти, офіційно є зареєстрованою, і має всі права, що й інші політичні сили. Скільки б не було запитань у правоохоронних органів до Петра Симоненка, але сьогодні, на превеликий жаль, ця партія має право висувати його, як кандидата в президенти", – зазначив Кошель.

За його словами, останні кілька років Міністерство юстиції безуспішно бореться із комуністичною партією відповідно до закону про декомунізацію. "Там є довжелезна справа із поданням і до Конституційного суду щодо правомірності цього рішення тощо", – повідомив глава КВУ.

Він наголосив, що це довготривала справа і важко сказати, коли вона закінчиться офіційною забороною Комуністичної партії.