БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  ПОЛІТИКА   >>> 24 Грудня 2018

БПП заявляє про перемогу у 52 ОТГ, а Тимошенко про перемогу "Батьківщини" загалом по Україні

ТАКІ ПІДСУМКИ / 

У БПП заявляють про стабільну підтримку своїх кандидатів на всіх виборах

За даними підрахунку результатів виборів у новостворених об’єднаних громадах, які відбулися 23 грудня 2018 року, переконлива більшість серед обраних голів ОТГ – це кандидати, висунуті територіальними організаціями партії "БПП "Солідарність" та кандидати, яких підтримувала БПП. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-службу партії.

Загалом, за даними прес-служби, перемогу отримують 52 кандидата від партії "БПП "Солідарність".

Серед переможців - 30 кандидатів висунуті партією та самовисуванці-члени партії, 22 – самовисуванці, які йшли за підтримки партії.

Зазначається, що найбільше громад кандидати від БПП очолять у Черкаській області – 20, а також у Волинській області – 8, Львівській області – 3. У Київській області партія отримала 100-відсотковий результат – 4 з 4 громад очолять кандидати від БПП.

Результати інших політичних сил: ВО "Батьківщина" – 5 ОТГ, Аграрна партія – 2, "УКРОП" – 2, ВО "Свобода" – 1, "Самопоміч" -1, Народна партія – 1 ОТГ, свідчать результати, оприлюднені БПП.

У Лип’янської ОТГ у Черкаській області кандидат від БПП Сергій Іщенко отримав понад 90 відсотків голосів виборців. Учасник АТО Михайло Олефірчук, який очолить Гуто-Боровенську ОТГ на Волині, отримав 61% голосів виборців. У Ковалівській ОТГ Київської області - Раїса Клюковська набрала понад 90 відсотків голосів.

Також, за попередніми даними підрахунку 75% голосів, партія отримала 370 мандатів депутатів ОТГ. Інші партії: ВО "Батьківщина" – 322, Аграрна партія – 83, Радикальна партія – 43, "УКРОП" – 68, Народний фронт – 27, депутати-самовисуванці – 191.

"БПП "Солідарність" має стабільну підтримку на всіх виборах. Загалом на виборах було обрано 782 голів ОТГ. Голови, обрані від "БПП "Солідарність", очолили 389 громад, або 49,7 відсотків. Тенденція перемоги кандидатів від "БПП "Солідарність" зберігається у всіх регіонах України", - заявили у прес-службі. 

 

Водночас, "Батьківщина" за попередніми підрахунками отримала 35,7% голосів на виборах ОТГ. Про це повідомила лідер партії Юлія Тимошенко на прес-конференції в Києві, оголошуючи попередні результати місцевих виборів, повідомляє РБК-Україна.

"Абсолютне перше місце з великим відривом посіла "Батьківщина" – 35,7%. На другому місці з результатом 22,7% – Блок Петра Порошенка. Ці вибори – остання велика репетиція перед президентськими виборами. Це остання справжня соціологія, де не міряють випадково думки якихось людей, де соціологію рахують конкретно по бюлетенях", – зауважила нардеп.

За її словам, "Батьківщині" вдалося досягти перемоги попри шалений адміністративний ресурс, який задіяла чинна влада.

"Якщо у квітні через тиск, адмінресурс, фальсифікації на виборах вони (БПП) змогли отримати 27% на виборах депутатів в ОТГ, то зараз 22,7%. Їм не допомагають брудні і принизливі інструменти, якими вони користуються. І на президентських виборах їм ніщо не допоможе", – переконана вона.

Натомість, партія "Батьківщина" від виборів до виборів лише збільшує народну підтримку. Так, за словами Тимошенко, її політична сила перемогла в кожній з 7 хвиль виборів в ОТГ, здобувши 30% від кількості депутатів, обраних від партій. А також у цілому демонструє переконливу динаміку.

"Ми починали з 5,68% у 2014 році, у 2016-2017 роках – 28,6%, а на останніх виборах ми вже маємо 35,7%", – сказала вона.

Як відомо, у неділю, 23 грудня, відбулися перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад ОТГ і відповідних сільських, селищних, міських голів у 77 ОТГ в 13 областях України.


Фото Радіо Свобода