БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  СКАНДАЛИ   >>> 6 Грудня 2018

Газовий скандал на Буковині: БДМУ на півдня відключали без попередження, ЧНУ досі не підключили. Бурбак називає це диверсією. Гройсман обурений (ОНОВЛЕНО+ВІДЕО)

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ГАЗЗАВАТ / 

Один з корпусів Буковинського державного медичного університету без газопостачання залишався майже цілий день. У навчальному закладі обуреними такими діями газовиків і запевняють, що їх не мали права відключати. Про це кореспонденту
molbuk.ua повідомив ректор БДМУ Тарас Бойчук.

“У нас були подані всі ліміти газу. І мені дивно, як працює “Чернівцігаз”, що вони не можуть це з’ясувати”, - каже Тарас Бойчук.

5 грудня від теплопостачання був відключений корпус військової кафедри БДМУ, що на вулиці О. Гузар. У вузі кажуть, що зробили це газовики без жодних попереджень.

“У нас не було жодних листів про відключення, жодних актів. Газовики прийшли тишком-нишком десь об 11.00 і відключили газопостачання на вводі у корпус. А мали би попередити про це за два дні і у присутності нашого представника відключити газопостачання, надати акт про відключення. Нічого цього не зробили”, - обурюється Тарас Бойчук.

Газопостачання БДМУ було відновлено 5 грудня о 19.00.

“Для мене не зрозуміло, чому так відбувається. У нас немає жодної заборгованості, немає проблем з оплатою. Ми провели тендер на закупілю газу, постачальником є фірма “Паливторг”. Коли відключили газ, з цього приводу телефонували і “Чернівцігаз”, і в Київ. Згодом з’ясувалося, що всі ліміти є. Десь о 19.00 відновили газопостачання”, - сказав Тарас Бойчук.
 
Тим часом, керівництво Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича погрожує змінити постачальника газу в разі, якщо сьогодні не буде відновлене тепло у навчальних корпусах вузу.

Про це сьогодні в коментарі molbuk.ua повідомив ректор ЧНУ Степан Мельничук.

Він, зокрема, зазначив, що проблема з відсутністю газопостачання виникла не з вини університету.

"Це не нашого рівня проблема. Це проблема між компаніями, які постачають і транспортують газ. Одні не подали ліміти споживання газу, і зараз вони чубляться", - сказав Мельничук.

Водночас він висловив сподівання, що проблема вирішиться до завтра, 7 грудня.

"Якщо сьогодні до 14.00 не з’явиться газ, то будемо змінювати постачальника", - додав ректор.

Раніше повідомлялося, що в ЧНУ через відключення тепла студентів відпускають додому. 
 
Народний депутат Максим Бурбак закликав Службу безпеки України та Генеральну прокуратуру України відреагувати на газовий скандал у Чернівецькій області, внаслідок якого без тепла упродовж двох днів залишалися десятки об’єктів бюджетної сфери.

Про це нардеп заявив сьогодні з трибуни парламенту, пише molbuk.ua


*****


"Вчора від теплопостачання відключили 14 об’єктів, серед яких - Буковинський державний медичний університет, Чернівецький університет імені Федьковича, коледжі, адміністративні та соціальні об’єкти. БДМУ без попередження за кілька днів, як це мало бути по закону, прийшли і тишком перекрили газ. Як людям реагувати? Як навчатися дітям у холодних кімнатах? Заборгованості перед газовиками немає. Всі ліміти постачання газу подані", - сказав під час свого виступу у Верховній Раді народний депутат України Максим Бурбак.

Він додав, що сьогодні в Чернівецькій області без теплопостачання перебувають 10 соціальних об’єктів.

"І так чиниться по всій Україні, окрім Кіровоградської, Одеської, Луганської та Донецької. Що це як не диверсія і добре спланований акт проти громадян?", - додав у своєму виступі депутат.

Він від імені фракції "Народний фронт" закликав СБУ та Генпрокуратуру відреагувати на цю ситуацію.

"Вжити негайних заходів для покарання Фірташа та інших кремлівських колаборантів за вчинення диверсії в енергетичному секторі України", - додав Бурбак.
 
 
Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман назвав безвідповідальністю ситуацію з відключенням від теплопостачання у Чернівецькій області понад 10 об’єктів бюджетної сфери.

Про це глава Кабміну заявив сьогодні у Верховній Раді під час години запитань до уряду.

Зокрема, народний депутат Максим Бурбак у своєму виступі звернувся до Гройсмана з проханням відреагувати на газовий скандал у Чернівецькій області.

На це Володимир Гройсман відповів, що у компанії-монополіста немає жодних підстав для припинення постачання газу.

"Максим Юрійович, я можу сказати, що жодних підстав "заморожувати" людей просто немає. І я це говорю, як людина, яка не один опалювальний сезон провела у своєму житті. І не треба прикривати цю безгосподарність, безвідповідальність на місцях тим, що начебто їм хтось заважає. Весь сезон запущений, рішення уряду всі прийняті", - сказав глава уряду.

Гройсман додав, що під час опалювального сезону категорично забороняється відключати об’єкти від теплопостачання. Водночас пообіцяв наступної середи створити в Кабміні робочу комісію з вивчення цього питання.

"Все прийнято, що ще потрібно зробити? Тому ми створимо в середу комісію, ми звернемося до національного регулятора з проханням, щоб вони на це питання відреагували. І будемо просити депутатів, щоб вони теж взяли у цьому участь, для того, щоб об’єктивно, публічно й відкрито забезпечити наведення там порядку. В уряду немає прямого механізму - прийняти рішення, щоб це це навести... Якби у нас були такі повноваження, повірте - я би це зробив дуже давно. Бо мені багато чого не подобається того, що роблять сьогодні монополісти. В тому числі, і в державних компаніях. Але важелів впливу на це в уряду майже немає", - сказав Володимир Гройсман.