БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  ПРАВО   >>> 6 Листопада 2018

Верховна Рада готує для "євробляхерів" законопроекти: Южаніна пропонує розмитнити "євробляхи" за три місяці зі знижкою до 50%

ДО ВІДОМА ВОДІЇВ /


У четвер, 8 листопада Верховна Рада повинна розглянути відразу три важливих для автомобілістів законопроекти. Два з них стосуються "євроблях" і один регламентує нові обов'язки водія і розміри штрафів за порушення ПДР.


Чи дадуть поліції право тимчасового затримання євроблях на підставі підозри в порушенні правил тимчасового ввезення? Подібний варіант передбачений в правках до законопроекту 8488. При цьому автомобіль відправляється на штрафмайданчик для подальшої його перевірки митними органами. Про це пише на своїй сторінці FB адвокат Володимир Караваєв.

За його словами, окрім того, цього тижня депутати вирішуватимуть подальшу долю законопроекту 7286, і ми дізнаємося:

- Чи буде водій передавати документи в руки поліцейського, утримуючи руки на кермі в момент спілкування з ним?
- Чи буде водій виходити з авто на вимогу поліцейського?
- Чи буде водій пред'являти до огляду вміст авто і особистих речей?
- Чи поліцейський зупинятиме ТЗ з метою перевірки водія на стан сп'яніння?
- Чи буде знижений допустимий поріг перевищення швидкості з 20 до 10 км / год?

- І чи будуть в черговий раз збільшені штрафи? 

 

Южаніна пропонує розмитнити "євробляхи" за три місяці зі знижкою до 50%

В Верховній Раді відбувається обговорення Законопроектів про розмитнення автомобілів на єврономерах.

6 листопада 2018 року на Комітеті з питань податкової та митної політики Верховної Ради України відбулось обговорення законопроектів номер 8487 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів" та 8488 "Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України", які мають на меті знизити ставки розмитнення на ввіз іноземних авто та вирішення проблем "євроблях".

Голова Комітету Ніна Южаніна озвучила ряд ідей, які профільний комітет підтримав після внесення народними депутатами. Зокрема, нардеп запропонувала затвердити пропозиції щодо встановлення строків щодо пільгового розмитнення автомобілів, які були ввезені в Україну (так званих "євроблях"). Тобто окрім ставок акцизу, які затверджені в першому читанні, пропонується надати пільговий коефіцієнт 0,5 для автомобілів, які будуть розмитнені протягом 30 днів після вступу Закону у силу. Ті ж авто, які будуть розмитнені в наступні 60 днів, будуть розмитнені з коефіцієнтом 0,65. Окрім того, всі сплачені податки за розмитнення “євроблях”, які були ввезені до прийняття Закону, мають надійти в Пенсійний фонд України.
Щодо пільгового ввозу електромобілів, то по цьому питанню було внесено понад 40 поправок. Вони будуть винесені на обговорення в сесійний зал парламенту.

Законопроекти мають бути розглянуті в другому читанні та в цілому в четвер 8 листопада 2018 року в сесійній залі Верховної Ради України.