БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  МІЖНАРОДНІ НОВИНИ   >>> 1 Листопада 2018

Росія запровадила санкції проти України: заходи торкнулися 322 громадян і 68 компаній

АГОНІЯ ІМПЕРІЇ / 

Прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв підписав постанову про введення спеціальних економічних заходів проти України. Як повідомляє прес-служба уряду РФ, під російські санкції потрапили 322 українських громадян і 68 компаній.


Серед тих, на кого поширюються санкції - судді Конституційного суду України, депутати Верховної Ради VIII скликання, великі українські підприємці, чиновники адміністрації президента України, керівники органів виконавчої влади України та великих українських компаній, а також юридичні особи.

Зокрема, в російський списку санкцій потрапили старший син президента України Петра Порошенка Олексій, глава МВС Арсен Аваков, голова Нафтогазу України Андрій Коболєв, начальник Генштабу ЗСУ Віктор Муженко, генпрокурор Юрій Луценко, спікер Верховної Ради Андрій Парубій, екс-прем'єр України Арсеній Яценюк, нардеп Дмитро Ярош, лідер ВО Свобода Олег Тягнибок. лідер Батьківщини Юлія Тимошенко.

Рахунки, цінні папери та майно учасників списку санкцій, розташовані в Росії, підлягають блокуванню. Також заборонено виводити капітал громадян і компаній за межі Росії.

Президент Росії Володимир Путін 22 жовтня підписав указ про спеціальні економічні заходи, які будуть прийняті у відповідь на українські санкції проти РФ.

2 травня 2018 року РНБО підтримав рішення про введення нових санкцій проти Росії.

Санкції введені на три роки або безстроково по відношенню до фізичних і юридичних осіб, причетних до російської агресії проти України, до підготовки та проведення незаконного голосування в окупованому Криму в рамках виборів президента РФ, представників російської окупаційної адміністрації в Криму, бойовиків російських збройних формувань на окупованій території Донецької та Луганської областей і т.д.

Також введені санкції щодо осіб, причетних до інформаційної та кіберагресіі проти України, до протиправних дій проти громадян України, які незаконно утримуються в Росії, депутатів Державної Думи і членів Ради Федерації Федеральних Зборів Російської Федерації і т.д.