БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  МІЖНАРОДНІ НОВИНИ   >>> 29 Жовтня 2018

Гучні заяви Меркель

АНГЕЛА, ТИ ШО?! / 


29 жовтня ЗМІ повідомили, що чинна канцлерка Німеччини Ангела Меркель має намір покинути посаду голови партії "Християнсько-демократичний союз". Згодом сама політикиня підтвердила цю інформацію та зауважила, що не братиме участі в партійних виборах, які пройдуть в грудні 2018 року.

Як пишуть німецькі інформаційні агенції, на посаду голови ХДС уже претендують три особи.

Це, зокрема, відомий у минулому критик Меркель Єнс Шпан, який зараз очолює міністерство охорони здоров’я країни та є представником правого крила "Християнсько-демократичного союзу".

Також готові поборотися, щоб замінити чинну канцлерку у партії, союзниця Меркель та генеральний секретар ХДС Аннегрет Крамп-Карренбауер і колишній голова консервативного блоку у Бундестазі Фрідріх Мерц.

Крім того, Меркель сповістила, що не стане балотуватися на новий термін у 2021 році, коли закінчиться її повноваження голови уряду. В уряді, зі свого боку запевнили, що в її планах залишається допрацювати канцлером до кінця терміну.

Президент Франції Еммануель Макрон, зі свого боку, назвав такий крок щодо посади голови уряду "дуже гідним" і таким, що заслуговує на повагу.

До слова, Меркель очолює ХДС з 200 року, а у уряд Німеччини – з 2005-го.