БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  ОБЛАСНА ВЛАДА   >>> 28 Жовтня 2018

Депутати Чернівецької облради на колегії не підтримали мораторій на використання російськомовного культурного продукту

МОГОЛИ, МОГОЛИ... / 

Письменники Буковини занепокоєні впливом російськомовного культурного продукту на українське суспільство. Про це заявила письменниця, начальник управління культури Чернівецької ОДА Віра Китайгородська, яка звернулась з відповідним листом до Чернівецької обласної ради. З представниками творчої еліти краю солідарні й депутати –свободівці крайового парламенту.


ВО «Свобода» постійно привертає увагу громадськості до небезпеки неконтрольованого засилля російськомовного продукту в українському інформаційно-культурному просторі. Передовсім це стосується діяльності ЗМІ, зовнішньої реклами, сфери державного управління.

Закономірно, що саме депутати-свободівці підготували, зареєстрували та запропонували на колегії облради включити це питання до порядку денного позачергової сесії 30 жовтня. На жаль, колегія не підтримала обрунтовані побоювання свободівців і не проголосувала за внесення важливого питання на розгляд сесії.

За інформацією прес-служби Чернівецької обласної організації ВО "Свобода", не підтримала колегія й повторне подання депутатів-свободівців звернутися до Верховної Ради України щодо прийняття Антиолігархічних законів з метою відсторонення олігархів від впливу на владу.

Крайова «Свобода» вважає, що справжні причини того, чому депутати крайового парламенту ще з літа не голосують за відсторонення олігархів від влади, полягають у тому, що обранці самі залежні від олігархічних груп і кланів, які мають вплив не лише на керівництво держави, але й на політичні сили, представлені депутатськими фракціями та групами у місцевих радах.
 
Саме ця обставина, переконані свободівці, і заважає депутатам місцевих рад у Чернівецькій області по справжньому, а не позірно, відстоювати інтереси територіальних громад, та реально захищати інтереси виборців, які обрали їх до обласної ради. Зокрема, це стосується і питання засилля російськомовного культурного продукту в українському культурно-інформаційному просторі, розгляд якого на сесії облради, на жаль, не підтримали буковинські депутати.