БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  СКАНДАЛИ   >>> 26 Жовтня 2018

Олександр Фищук підписав собі вирок ще рік тому, коли почав воювати з гендиректором ТОВ «Машзавод» Віктором Сідляром

ТЫ ПОМНИШЬ, КАК ВСЕ НАЧИНАЛОСЬ? /


Трохи більше року тому Генеральний директор ТОВ "Машзавод" Віктор Сідляр дав порталові БукІнфо та МТРК "Чернівці" дуже гостре, навіть сенсаційне (в своїх оцінках діючої буковинської влади) інтерв'ю, де назвав все своїми іменами. Ми тоді попросили директора підприємства прокоментувати конфлікт, який виник в стінах ОДА між його братом - Ігорем Сідляром, котрий очолював Департамент економіки області, головою ОДА Олександром Фищуком та заступником голови ОДА Ігорем Богатирцем.


Як відомо, голова Чернівецької ОДА, видав розпорядження, яким ліквідував Департамент економіки, вигнавши на вулицю його керівника та 25 підлеглих держcлужбовців. Потім розпочався судовий процес в Чернівецькому окружному адміністративному суді за позовом Ігоря Сідляра, який вимагав відміни незаконного розпорядження та припинення розправи з неугодними для влади службовцями, які відмовилися виконувати різні забаганки та примхи Фищука і компанії. Більше того, він виграв цей суд!

Коментар Віктора Сідляра переріс у тривале і дуже гостре інтерв'ю, у якому, не підбираючи улесливих епітетів, керівник ТОВ Машзавод "в пух і прах" розбив недолугі методи керівницва Олександра Фищука та його команди, розповів хто, на його думку, був найкращим керівником Буковини останні десятиліття, жорстко визначив місце в історії діючого керівника. Це вже після цієї історії Фищук встиг «побити горшки» з начальником Чернівецької митниці ДФС Миколою Салагором та перевести в публічну площину конфлікт з народним депутатом України Максимом Бурбаком, коли почав відверто саботувати на Буковині реформу децентралізації, захищати скомпрометованих голів райдержадміністрацій (Сокиряни, Кельменці), загравати з аграріями та одіозним головою Сокирянської райради Василем Козаком.

"Як ви гадаєте, де отримав статки і свої будинки пан Фищук, коли він все життя не був у бізнесі, а був держслужбовцем?", - риторично запитує в інтерв'ю директор найбільшого в області промислового підприємства.

Тоді Віктор Сідляр попросив дати відеозапис розмови взагалі без купюр. Тож нагадаємо лише кілька його цитат, які стосуються оцінки діяльності нині вже екс-голови Чернівецької ОДА Олександра Фищука:

«Якщо ви запитали думку конкретно про Олександра Григоровича, - я мав можливість працювати з багатьма губернаторами, від Філіпчука починаючи. Вони були різні, абсолютно різні. Я можу свою точку зору сказати, як керівник великого підприємства. Дуже сильним губернатором був Теофіл Бауер, дуже сильним. Одним з найсильніших губернаторів, я з ним політично не сходився, але найсильнішим був Михайло Папієв. Це були губернатори, які займалися справами. Ці люди щось корисне після себе залишили. А є люди, які після себе залишать відкритий ліфт чи туалет. Це масштаб губернатора. Це масштаб цих людей…»
 


А ось як відповів Віктор Сідляр на наше запитання чи розумів Фищук, що робить йому виклик, коли йшов на те, щоби ліквідувати управління економіки ОДА, і зокрема під цим малося на увазі остаточне звільнення Ігоря Сідляра з посади: «Чи розумів Фищук, що робить виклик Вам, як відомій людині, яка має авторитет, очолює великий колектив, яка має авторитет і в бізнесових колах, та й не тільки бізнесових. Ви не з одним президентом і прем’єром знайомі. Це недолугість в розумінні, чи якісь принципи побити горшки саме з Вами?

Віктор Сідляр: «Хай Фищук сам за себе відповідає. Це його обов’язок губернатора зустрітися, пояснити, вислухати. Він взагалі все оминає. Скажіть, на яку тему Фищук виступив і щось одне сказав? Ви можете його програму послухати? Тут люди мають дати оцінку йому. Він хоче щось нове зробити. Молодець! Але чи може Фищук щось нове зробити? Біологічний вік Фищука який? 60. Його заступника, Стецевича — за 60. Баготирець, скільки? Я маю на увазі біологічний вік. Можна біологічний вік мати 70, але бути молодим і хотіти. Ці люди нічого не хочуть...»

«Ця війна не проти мене. Вони ведуть війну за себе»

Який може бути рейтинг у президента у нас в області, якщо на чолі області стоять такі ідіоти, як Фищук, Богатирець, Стецевич? Який може бути рейтинг у Порошенка. Це не я один таке кажу. Він винний? Винний, бо він їх поставив. Якщо люди терплять цю владу, вони не протестують, хай мають. Я от свій протест висловив. Я вважаю, що це сама недолуга влада (…) Я не лізу в політику, я просто дію свою оцінку. Не боючись».

Пройшло трохи більше року, щоб президент виправив свою кадрову помилку… Але краще пізно, ніж ніколи.

Андрій ПОДІЛЬСЬКИЙ, БукІнфо (с)