БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  МІЖНАРОДНІ НОВИНИ   >>> 27 Вересня 2018

Не Боширов, а Чепига: розслідувачі дізналися справжнє ім'я підозрюваного в отруєнні Скрипалів, який є героєм Росії (ФОТО)

БОМБА! / 

Міжнародна експертно-журналістська група Bellingcat спільно з журналістами російського видання The Insider встановили справжню особу Руслана Боширова - одного з підозрюваних в отруєнні Сергія і Юлії Скрипалів в британському Солсбері.


За даними розслідувачів, людиною, яка приїхала до Великої Британії в березні 2018 року за паспортом на ім'я Руслана Боширова, виявився полковник ГРУ і Герой Росії Анатолій Володимирович Чепига.

Bellingcat і The Insider стверджують, що припущення, що Руслан Боширов і Анатолій Чепига - це одна людина, підтвердила виписка з системи Російський паспорт 2014 року.

Згідно з матеріалами розслідування, Анатолій Чепига народився 5 квітня 1979 року в селі Ніколаєвка Амурської області на китайсько-російському кордоні. Після закінчення Далекосхідного вищого загальновійськового командного училища проходив службу в 14-й бригаді спецназу ГРУ. Його тричі відправляли у відрядження до Чечні під час другої чеченської війни.

У грудні 2014 року Чепизі надали звання героя РФ "за виконання миротворчої місії". За даними розслідувачів, швидше за все ГРУшника представили до нагороди за участь у вторгненні на Донбас, оскільки підрозділ Чепиги було помічено поруч з кордоном України наприкінці 2014 року.

За даними Bellingcat і The Insider, Чепига отримав нове ім'я "Руслан Боширов" після переїзду в Москву, де він закінчив Військову академію Генерального штабу збройних сил РФ.

Нагадаємо, що 4 березня 2018 року колишнього російського агента Сергія Скрипаля та його доньку Юлію отруїли нервово-паралітичною речовиною Новачок в британському Солсбері. Уряд Великої Британії заявив, що речовина військового походження, якою було отруєно сім'ю Скрипалів, була розроблена в Росії.

5 вересня поліція Великої Британії назвала імена громадян Росії, підозрюваних в отруєнні Сергія і Юлії Скрипалів. За даними британських правоохоронців, ними є співробітники російської військової розвідки Олександр Петров і Руслан Боширов.
 

13 вересня на російському пропагандистському телеканалі RT вийшло інтерв'ю Олександра Петрова і Руслана Боширова. Вони заявляли, що приїхали в Солсбері, щоб "подивитися на знаменитий собор". Росіяни запевнили, що до Великої Британії вони приїхали, щоб "відпочити і відірватися". 

 


Фото з матеріалів справи (bellingcat.com)

 

Фото: theins.ru