БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  ПОЛІТИКА   >>> 20 Вересня 2018

Аграрна партія проходить необхідний процес очищення - заява обласного осередку АПУ

ТАКА ПОЗИЦІЯ* / 


Після Революції Гідності в країні розпочалася робота по формуванню нової системи влади, нових політичних партій. Великий запит суспільства з’явився на відродження однієї із найстарших в Україні – Аграрної партії.

 

Аграрна партія України – це політична сила, створена аграріями 20 років тому і представляє тисячі людей, які працюють в сільському господарстві і не тільки. Це й вчителі, науковці, медики, представники культури та інших прошарків населення.

 

В 2015 році Аграрна партія повернулась у велику політику не випадково, адже в Україні сформувався впливовий середній клас аграріїв, які розуміють, що для сталого розвитку економіки країни потрібна політична сила, яка відстоюватиме інтереси галузі, яка дає третину ВВП країни і 40% валютних надходжень в нашу державу. Результати місцевих виборів підтвердили сильний потенціал і авторитет не однієї людини, а регіональних організацій аграріїв.

 

Зокрема, у Чернівецькій області аграрії отримали 10% голосів виборців та створили фракцію Аграрної партії, яка є третьою за величиною у Чернівецькій обласній раді. Також депутатські фракції є у десятьох районних радах області, у трьох районах голови районних рад очолюють члени АПУ, є заступники голови районної рад, міських голів. Узагальнено, 25 % депутатів рад усіх рівнів – це представники Аграрної партії.

 

В цілому по Україні на виборах до місцевих рад Аграрна партія посіла третє місце.

 

Переконані, що такі результати – це феномен нової політичної історії України, і здобути їх вдалося виключно через принципи формування нашої політичної сили. А саме, побудова партії з низу до верху, фінансування партії через справжні партійні внески, відсутність «партійної диктатури» та рівність простого члена партії і з її керівництвом, або лідером.

  

Такі принципи та ідеологія партії і згуртували нас у меті до розбудови нашої країни та у боротьбі за краще майбутнє наших дітей.
 

Саме через порушення вищевказаних основ діяльності партії і спалахнув внутрішньопартійний конфлікт та вихлюпнувся в публічну площину.

 

Перший дзвінок пролунав тоді, коли голова партії Віталій Скоцик одноосібно звільнив заступників голови та членів президії партії. Відтак почалося безпідставне звільнення людей, які стояли у витоків створення партії та її розбудови.

 

Вимушеним кроком було створення Ради голів обласних партійних організацій і введення їх в Президію, щоб унеможливити остаточну узурпацію партії Віталієм Скоциком.

 

Не принесло надії на знаходження компромісу між головами обласних організацій та лідером партії і його заява щодо прийняття рішення балотуватися на пост Президента України. Оскільки особистий рейтинг Скоцика у десять разів менший за рейтинг самої Аграрної партії, а отже такий крок ставить під загрозу результати партії на майбутніх парламентських виборах, які ми вважаємо пріоритетом. Такі заяви може робити тільки людина, яка ставить свої власні інтереси вище загальнопартійних.

 

Крім цього, стали підтверджуватися чутки про таємних «спонсорів та домовленості» В. Скоцика. Про продаж партії пануючому олігархату, про вплив на партію минулих, проросійських політиків близьких до Януковича тощо.

  

В результаті, 14 обласних партійних організацій висловили голові партії Віталію Скоцику недовіру, в тому числі і Чернівецька.
 

Всі намагання врегулювання конфлікту закінчились невдало, через небажання лідера дослухатись до думки більшості. Замість того Скоцик вирішив облити брудом однопартійців та обізвати всіх «проросійськими силами».

 

«Рукою Москви» названі опоненти Скоцика, керівники найактивніших і найчисельніших обласних партійних осередків, які зробили АПУ однією з найбільших партій за кількістю депутатів місцевих рад: Чернівецької, Волинської, Тернопільської, Хмельницької. Вінницької, Київської та м. Києва, Чернігівської, Сумської, Харківської, Кіровоградської, Запорізької областей. В більшості - західні та центральні області.

 

Попри те, що політрада від 15 серпня 2018 року змусила фактично найнятого менеджера Скоцика припинити будь які перемовини з іншими політичними силами без рішення більшості, він як голова партії не дотримався статутних норм і виявив бездіяльність, не підписавши рішення керівного органу Аграрної партії.

 

Також, за підтримки своїх не численних прихильників 13 вересня, таємно зібрав так звану Політраду увага ! у….лісі під Києвом. За відсутності кворуму на фактично не легітимному зібранні й було ухвалено рішення про «розпуск» більшості регіональних партійних організацій.

  

Натомість, абсолютна більшість партійців підтримала ухвалені на виконкомах рішення 15 регіональних партійних організацій про ЗВІЛЬНЕННЯ Віталія Скоцика з посади голови і виключення його з рядів Аграрної партії.

В аграрній партії немає випадкових людей і людей, яких можна продати, поглинути іншою політичною силою, або - «злити».
Ми стверджуємо, що Аграрна партія – самодостатня політична сила, яка зможе пройти до Верховної ради України і вже сьогодні готова брати на себе відповідальність за країну !

Демократичний процес будівництва Аграрної партії України триває і попри непросту ситуацію переконані, що в партії відбувається необхідний процес ОЧИЩЕННЯ.

Голова
Чернівецької обласної партійної організації

Аграрної партії України Василь КОЗАК

 

 

(*на правах політичної реклами)