БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  СКАНДАЛИ   >>> 20 Вересня 2018

Україна готова вислати угорського консула після відео видачі паспортів на Закарпатті

ТРЕБА РЕАГУВАТИ / 

У МЗС знають про систематичну видачу угорських паспортів на Закарпатті. Україна готова вислати консула Угорщини у звязку з міжнародним інцидентом, коли в мережі з'явилось відео церемонії вручення угорських паспортів громадянам України на Закарпатті. Про це в середу, 19 вересня, повідомив глава Міністерства закордонних справ (МЗС) України Павло Клімкін у відеозверненні.


За його словами, в МЗС знали, що видача паспортів закарпатцям з угорським корінням відбувається систематично та поперджали угорських колег.

"Насправді, це відео з видачею угорських паспортів в угорському консульстві... Це вже доказ. На цей доказ мовчати не можна - потрібно зреагувати. Як ми зреагуємо - я розумію. Цей консул поїде кудись до Будапешту, до іншого угорського міста", - сказав Клімкін.

Він також додав, що насправді цей консул - "гвинтик у цій всій дипломатичній конструкції".

"Я дуже щиро хочу допомогти українським громадянам угорського походження...Насправді для нас є тільки дві опції. Одна опція - справжня співпраця. А інша опція - це дорога в нікуди. Я знаю, що ми маємо робити. Вибір, звичайно, за нашими угорськими колегами. Але одне ми будемо проводити дуже послідовно - там буде більше України", - резюмував міністр.Нагадаємо, сьогодні у ЗМІ з'явилось відео про те, як в угорському консульстві у Береговому на Закарпатті українцям видають угорські паспорти та просять не розповідати про це українській владі. Згодом глава МЗС України Павло Клімкін повідомив, що зустрінеться із цього приводу із главою МЗС Угорщини в Нью-Йорку, де вони обидва перебуватимуть на засіданні Генеральної асамблеї ООН.