БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  СКАНДАЛИ   >>> 20 Вересня 2018

На Закарпатті склав мандат місцевий депутат, у якого знайшли угорський паспорт, а у Береговому українцям видають угорські паспорти під присягу та шампанське (ВІДЕО)

ЦЕ ВЖЕ МИ ПРОХОДИЛИ / 


У консульстві Угорщини в Береговому громадянам України видають угорські паспорти. Про це свідчить відео, яке агентство "Укрінформ" отримало з власних джерел.


Процедура супроводжується келихом шампанського на честь отримання другого громадянства та інструкціями - не повідомляти про отримання документів українській владі.

При цьому громадяни України вголос присягають на вірність Угорщині.

"Присягаю, що вважаю Угорщину своєю батьківщиною. Буду вірним громадянином, захищатиму і служитиму Угорщині. Хай допоможе мені Бог", - тричі повторюють громадяни текст клятви угорською мовою на тлі угорського прапора.
 

Після гімну власники нових угорських паспортів отримують інструкції від угорських дипломатів. "Приховуйте від державних структур України факт отримання угорського громадянства", - закликає угорський дипломат.

 
"Укрінформ" попросив консульство Угорщини в Береговому підтвердити або спростувати факт видачі паспортів Угорщини українським громадянам, а також факт надання відповідних рекомендацій. Однак письмовий запит агентства поки що залишився без відповіді, а спроба зв'язатися по телефону з установою була безуспішною: абонент не розуміла української мови, а наданий інший номер не відповідав.

У посольстві Угорщини в Києві кореспонденту агентства підтвердили факт отримання запиту, але відмовилися його коментувати.

"Мы отослали ваш запрос в наше министерство. Если там захотят, то, возможно, вам ответят", - відповіла співбесідниця російською мовою і при цьому наголосила, що українською не володіє.

 
 
*****
 
На Закарпатті склав мандат місцевий депутат, у якого знайшли угорський паспорт

Депутат Берегівської райради Кароль Беркі склав мандат після того, як під час перетину кордону у нього виявили угорський паспорт. Про це повідомляє видання Mukachevo.net.

Рішення про те, що Кароль Беркі склав мандат, оголосили під час сесії ради у середу, відзначає видання.

Кароль Беркі був обраний депутатом від КМКС (Товариства угорської культури Закарпаття) та проживає у селі Вари, Берегівського району. Причина складання мандату депутатом на сесії не оголошувалася, лише його заява.

Водночас за інформацією джерел видання у КМКС та в силових органах Закарпаття причина складання мандату – виявлення у Беркі угорського паспорта на кордоні. Це сталося кілька днів тому.

Ймовірно із цим інцидентом пов’язана вчорашня заява КМКС, у якій організація висловила протест проти дій прикордонників та СБУ, які начебто без будь яких підстав ретельно оглядають представників КМКС на кордоні.

Нагадаємо, раніше ЗМІ оприлюднили відео, на якому українцям роздають паспорти Угорщини у консульстві Угорщини в Береговому з проханням не повідомляти про це владі.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін допустив видворення угорського консула у Береговому після появи у мережі відеозапису із роздачею угорських паспортів.