БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  ПОЛІТИКА   >>> 14 Вересня 2018

Більшість депутатів Чернівецької обласної ради не готові вимагати законодавчого позбавлення впливу олігархів на владу

ТАКІ РЕАЛІЇ / 

На черговій сесії Чернівецької обласної ради, яка проходила 12 вересня, депутати-свободівці вже не вперше подали на розгляд сесії проект рішення та звернення до керівництва держави щодо ухвалення у Верховній Раді України Антиолігархічного пакету докорінних перетворень з тим, щоб законодавчо зняти вплив олігархічних кланів на владу. Лише 25 з необхідних 33 депутатів проголосували за це звернення.

 

Слід зазначити, що в Україні понад 220 місцевих рад (6 з них - у Чернівецькій області) на своїх засіданнях такі звернення вже прийняли. Здавалось би, всім зрозуміло, що практично будь - які благі наміри депутатів Верховної Ради України та депутатів місцевих рад саме через стійкий олігархічний вплив на владу практично неможливо реалізувати. Олігархи все більше і більше використовують українську державу як механізм особистого збагачення. І не відсторонивши їх від влади, ми не усунемо причину всіх проблем в Україні.

 

Як і на минулих, так і на нинішній сесії, де розглядалося це питання, свободівські депутати у своїх виступах говорили про те, що спілкуючись з виборцями, їм доводиться дивитись людям в очі і говорити правду: державою керують олігархи, увесь державний механізм обплутаний тенетами корупційних схем та відкатів. Олігархічна система, і це факт, через невиконання владою вимог Революції Гідності за 4.5 роки повністю відновилася і знову п’є кров з народу, місцями ще зухваліше, ніж при режимі Януковича.

 

Виступаючи на сесії 12 вересня, депутат-свободівець Іван Апостолюк (на фото) зазначив: «На кожній сесії в обласній раді ми розглядаємо різні проекти рішень на підтримку необхідних програм та задоволення потреб громад області, але в більшості випадків змушені враховувати відсутність фінансування та відкладати вирішення вкрай необхідних для мешканців краю проблем. Але якби були повернуті кошти з офшорів, то наповнення бюджету дозволило б не лише не підвищувати тарифи для населення, але й вирішувати інші важливі місцеві проблеми».

 

- На сьогоднішній сесії ми розглядаємо питання підтримки проведення геологорозвідувальних робіт для державної структури «Укргазвидобування», тож нібито автоматично мали би дати добро на цей проект, але олігархічна система подібні державні структури, особливо в нафтогазовій сфері, вже давно переорієнтувала на свій приватний корупційний інтерес і на основі цих державних структур збагачуються олігархи, - додав у своєму виступі свободівець Іван Апостолюк.

 

Частина депутатів від провладної фракції БПП у своїх коментарях щодо цього питання (щоб напряму не говорити, що вони за належністю до своєї політсили опосередковано вже підтримують олігархів), починають акцентувати на нібито потребі довивчити ті проекти законів, які свободівські народні депутати зареєстрували у Верховній Раді України, а також що це ще не на часі і так далі. Не чітку антиолігархічну позицію щодо цього займають, на жаль, і деякі інші депутати. Недостатня кількість голосів за це питання була, можливо, через те, що на сесії були присутні всього 44 з 64 обраних до ради депутатів, а під час голосування за свободівський проект рішення менше 40.

  

Депутати від ВО «Свобода» переконані, що якщо не відсторонити олігархів від впливу на владу, то ми не матимемо можливості ефективно боронити країну від кремлівського агресора, не зуміємо якісно відображати економіку, підтримувати здоров’я громадян, забезпечувати освіту, плекати культуру та духовність нації. Знаючи це, свободівці, як державницька проукраїнська політична сила, змушені наполегливо вимагати прийняття Антиолігархічного пакету докорінних перетворень у Верховній Раді України і переконувати депутатів обласної ради та інших рад області.

Про це інформує прес-служба Чернівецької обласної організації ВО "Свобода".