БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  ЧЕРНІВЦІ   >>> 12 Вересня 2018

Халтура і відкати: Каспрук розповів, за якими схемами почали аврально асфальтувати дороги в Чернівцях

ХТО КОМУ ПРОДАН / 

Усунутий з посади міського голови Чернівців Олексій Каспрук розкритикував проведення ремонтних робіт на вулицях міста, які проводяться протягом останніх кількох тижнів. Про це він повідомив на своїй прес-конференції, пише
molbuk.ua

Зокрема, він звинуватив нинішнє керівництво ратуші у тому, що воно максимально спростило вимоги до виконання цих робіт, а також визначило підрядників без проведення тендерних процедур.

"Закатали в асфальт кусочок ділянки на вулиці Кармелюка біля переїзду, але забули про те, що там було прийняте технічне рішення про те, що треба змінювати радіус повороту на цій ділянці, щоб зробити його менш аварійно небезпечним. Зробили те, що попростіше", - сказав Каспрук.

Він зауважив, що всі угоди з підрядниками укладалися без проведення тендерів, а сума всіх угод складає допорогову вартість у розмірі до 1,5 млн грн.

"Укладаються вони фактично з одним підприємством. На жаль, стало відомо, і громадські активісти вже звернулися до ДАБІ, всі ці роботи були виконані без належного технічного нагляду. Сьогодні, я думаю, керівники департаментів будуть пробувати "заднім числом" підписати угоди та акти виконаних робіт з сертифікованими спеціалістами. Хотів би закликати цих фахівців не підписувати, не лізти у ці фактично кримінальні схеми, і "заднім числом" не погоджувати те, що вони фактично не могли контролювати", - додав міський голова.

Каспрук заявив, на вулиці Щербанюка підрядник "закатав майже всі люки під асфальт".

"Асфальт клали у дощ - і це зафіксовано чернівчанами. Хоча чітко передбачено, що класти асфальт треба лише в суху погоду. Прогноз був чітко негативний - буде дощ. Все рівно треба показати, бо женуть, треба освоїти кошти", - продовжив Олексій Каспрук.

Водночас він висловив претензії щодо якості виконаних робіт на вулиці Щербанюка.

"Коли старий асфальт зрізали, було видно грунт... Сусідня вулиця Суворова робиться плиткою, там насипається серйозна подушка зі щебеню. А на Щербанюка нічого немає, тут поклали зверху асфальт. Я подумав, що пару років постоїть. Але, якщо робити це у дощ, то термін експлуатації буде суттєво скорочений", - сказав він.

Разом з тим, Олексій Каспрук звинуватив чинне керівництво мерії у затягуванні ремонту на вулиці Руській.

"Пам’ятаєте, як на сесіях та прямих ефірах Ковалюк і Продан кричали, що влада не може ремонтувати вулицю Руську, хоча гроші дали. А зараз вони ремонтують вулицю Руську? Ні! Чому? А тому що не можуть! Тому що це - розрити, створити незручності, це серйозна заміна мереж... Це перекладання бруківки, на яку сьогодні майже немає фахівців, бо всі виїхали на заробітки. То від мене вони вимагали, щоб я робив вулицю Руську. А самі швиденько закатують в асфальт аварійні ділянки доріг без належного оформлення документів. Я вже не кажу – якості", - продовжив він.

Каспрук додав, що наразі у міськраді переробляють проекти щодо ремонту проспекту Незалежності, вулиці Руській та інших об’єктів, "на яких можна було вже приступати до робіт".

"А кошториси переробляються з метою максимального спрощення і здорожчання цих об’єктів. Тобто, "підганяється" не під потреби чернівчан, а під підрядника та постачальника матеріалів", - сказав Олексій Каспрук.

Також він повідомив, що міськрада взялася за активне асфальтування вулиці Корсунської для забезпечення проїзду до території заводу депутата Білика. 
 
Фото МБ