БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  ЕКОЛОГІЯ   >>> 17 Серпня 2018

Як гуцули рубали смереку: на Сторожинеччині відбулося обласне змагання “Вальник лісу 2018” (ФОТО)

ЧИМ ДАЛІ В ЛІС… /


З ініціативи Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства, за участі обласного осередку Товариства лісівників України та обкому галузевої профспілки на базі ДП «Сторожинецьке ЛГ» 16 серпня, відбулися обласні змагання «Вальник лісу-2018». Як повідомили БукІнфо у прес-службі Чернівецького ОУЛМГ, у змаганнях, які проходили на території Чудейського лісництва, взяли участь 12 команд з 10 лісгоспів області, підпорядкованих ЧОУЛМГ.

  

За словами голови конкурсної комісії Володимира Барабаха, мета конкурсу – продемонструвати професійну майстерність буковинських лісозаготівельників, а також підвищити престиж їхньої, дуже непростої, але дуже важливої для лісової галузі професії».

  

Конкурсні етапи традиційні були традиційними. Окрім звалювання дерев, вони включають монтаж на швидкість ланцюга бензопили, обрізання сучків на колоді, точне розкряжування колоди та комбіноване розкряжування при ідеальному суміщені верхнього і нижнього зрізу. “Це ті операції, які лісозаготівельники на лісосіках виконують у своїй щоденній роботі», – каже заступник голови конкурсної комісії змагань Олександр Москалюк. Загалом в лісогосподарських підприємствах Буковини сьогодні працює 160 вальників лісу.

Поза конкурсом у змаганнях брав участь Віталій Слюсарчук, який працює у Сторожинецькому ліовому коледжі, завідує денним відділенням, викладає студентам спеціальні дисципліни, вчить їх азам лісівничої професії, у тому числі лісозаготівельній справі. Торік він посів почесне друге місце на Всеукраїнських змагань вальників лісу-2017. На цих обласних змаганнях Віталій Слюсарчук показав найкращий результат і навіть встановив рекорд на швидкість заміни ланцюга бензопили.

Переможцем обласних змагань «Вальник лісу-2018» став Костянтин Жолован, який працює у ДП «Берегометське лісомисливське господарство». Друге місце посів Ілля Калинчук з ДП «Вижницький держспецлісгосп АПК». Третім призером став Олексій Чоканюк, який представляв ДП «СЛАП Сторожинецький держспецлісгосп».

Товариство лісівників України та обком профспілки працівників галузі, ЧОУЛМГ нагородили переможців грамотами, вручили грошові винагороди за призові місця. Призери змагань отримали також цінні подарунки від фірми «Штіль», на якісних бензопилах якої працюють вальники лісу.