БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  КУЛЬТУРА   >>> 10 Серпня 2018

Режисер фільму “Легенда Карпат” Сергій Скобун: «Між Яремчук і Харчишиним була творча симпатія. А Марічка, насправді, не знімалася оголеною» (ФОТО + ВІДЕО)

ЕКСКЛЮЗИВНЕ ЗАКУЛІССЯ /


11-12 серпня у Чернівцях проходитиме кастинг на участь у зйомках художнього фільму за мотивами роману українського письменника Андрія Кокотюхи про кошового отамана Павла Полуботка. В основу стрічки лягла легенда ніби-то вивозу отаманом скарбниці Війська Запорізького до Великобританії. Зйомки фільму плануються як в Україні так і в Великобританії, зокрема в Лондоні, де певні локації до фільму вже бачив режисер майбутньої стрічки Сергій Скобун (на головному фото).


“Перші кадри нового фільму ми зніматимемо вже в цьому році, британські кінопродюсерські компанії виявили зацікавлення в кооперації з нами зі створення цієї стрічки. Вже маємо погоджені контракти з британськими акторами, один з яких (чиє ім”я ми поки що тримаємо в таємниці) був учасником серіалу про Гаррі Поттера”, - каже Сергій Скобун. “Саме Великобританія, - додає режисер, - стала ініціатором ідеї створення нового фільму, адже в країні Туманного Альбіону показ пригодницької саги «Легенда Карпат» пройшов найуспішніше під час всесвітнього турне. Британський глядач взагалі є великим шанувальником історичної драми. В Лондоні відбулась серія показів «Легенда Карпат» де в один день стрічку дивилися в кількох місцях і різних районах столиці, - захоплено розповідає Сергій Скобун.
 


За його словами, кастинг акторської майстерності у вихідні -це частина нашої роботи: “Ми шукатимемо нові обличчя, нові таланти, людей які своєю майстерністю та виконанням могли б адаптуватися до тих часів гетьмана Глухівського періоду історії України кошового отамана Павла Полуботка”.

Основними критеріями для учасників будуть артистичність, вміння перевтілюватись та неординарність. Майстерність конкурсантів будуть оцінювати представники журі, серед яких будуть, як чернівчани, так гості з США та Європи.

“На кастингу я хочу побачити насамперед людей які хочуть себе змінити”, - розповідає Сергій Скобун, - на переможців чекають ролі у новому фільмі та можливість навчатися у школі акторської майстерності, яка відкриється у вересні цього року в Чернівцях на базі кіноклубу «Red» що на вулиці Кобилянській.
 


Вже ввечері 12 серпня на панській вулиці відбудеться захід у стилі Голлівуду, по червоній доріжці пройдуться відомі українські актори та переможці кастингу.

Про наступний крок в професійній справі та зйомки нового фільму, Сергій Скобун ділиться з БукІнфо після нещодавнього всесвітнього турне з стрічкою «Легенда Карпат» яка встигла вже завоювати успіх в багатьох країнах, де побувала в прокаті та на премєрних показах. Після туру, каже режисер, до них надходили робочі пропозиції залишитись в деяких країнах.
 

“Чи втратив я шанс? Швидше ні. Мені дуже подобаються рідні Чернівці та Буковина. Тому маю намір розвивати кіно в себе на батьківщині, аби більше людей в світі побачили наш край. Головною метою у фільмі «Легенда Карпат», яку я переслідував, було показати глядачеві наскільки часто ми робимо вчинки, що фокусуються не лише на нашому “его”, а ті вчинки, які ми робимо і повинні робити заради наших близьких людей. Певна самопожертва захована в материнському інстинкті, в чоловічій дружбі ці речі стають основою. Дуже важливо після перегляду фільму, проговорити тему яку ти побачив, ти розумієш і починаєш замислюватися над своїм життям над своїми вчинками, над своїм відношенням до близьких тобі людей, ловиш себе на думці як давно ти не спілкувався зі своїми друзями”, - каже Сергій Скобун.
 


Режисер продовжує: “Ми не закладали в ідею створення фільму якийсь бізнес. Ми лише перекрили ті витрати, які вклали у виробництво. Від початку створення і до світового показу фільму я мав можливість спілкуватися від мольфарів і закінчуючи конгресменами з США, спілкувався з тисячами людей різних соціальних статусів та різних можливостей. Для багатьох з них історія опришків була абсолютно чимось новим, не звіданим. Режисерський задум був спрямований на показ однієї з легенд про Олексу Довбуша, яких, до речі, насправді дуже багато. Саме тому у «Легенді Карпат» відсутній епізод зі “срібною кулею”, якою стріляли в народного месника.

Наразі Сергій Скобун сповнений енергією та будує майбутнє українського кіно з буковинським присмаком та колоритом. Каже, що роботи “не початий край”, зокрема, у пошуку творчих талантів.
 

Про нові перспективи, політику, брутальність в людях, секрети на знімальному майданчику та візит Міли Куніс та Ештона Катчера до Чернівців дивіться в ексклюзивному репортажі тележурналіста В”ячеслава Хабайла, відзнятому спеціально для порталу БукІнфо.
 

Фото та відео В”ячеслава Хабайла.