БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  БІЗНЕС   >>> 7 Серпня 2018

Коболєв: Далеко не весь газ, який ми передаємо для реалізації населенню, потрапляє до населення

ЯК ЦЕ НАЗВАТИ?! / 


Половину боргів облгазів перед НАК "Нафтогаз України" становлять украдені гроші і газ, заявив в інтерв'ю "Економічній правді", опублікованому 6 серпня, голова НАК Андрій Коболєв.

 

"Ми хочемо забрати паразитів, які крадуть гроші та газ, що належить держкомпанії. Якщо є інші приватні компанії, які можуть забезпечувати 100% розрахунків за переданий газ, ми із задоволенням підпишемо з ними контракти в межах прозорих відносин. Наш вхід у роздріб є необхідною дією. На цьому ринку немає цивілізованих компаній, а ті компанії, які є, неспроможні вести свою діяльність і не розраховуються з нами повністю. Вони це мотивують тарифами та іншими речами, але наша оцінка свідчить про інше.

 

У проблемі їхніх боргів перед нами частка неефективного регулювання становить 50%, а інші 50% – це вкрадені газ і гроші... У мене є безліч фактів, які прямо чи опосередковано вказують, що далеко не весь газ, який ми передаємо їм для реалізації населенню, потрапляє до населення", – сказав Коболєв.

 

За його словами, НАК виявила в базі даних "Кіровоградгазу", яким керувала приватна структура, фіктивні адреси. "Це факт... В Україні, на жаль, працюють такі правила: якщо є схема, яка дає змогу красти, то ймовірність, що там крадуть, 90%. Проте в мене є інший факт, який також є незаперечним. Система облгазів заборгувала групі НАК "Нафтогаз України" приблизно $2 млрд", – продовжив голова "Нафтогазу".

 

Журналіст зазначив, що теплокомуненерго винні облгазам мінімум $1 млрд. "Можливо, вони їм щось винні, але я не чув про спроби облгазів стягнути ці гроші. Я знаю, як стягує "Нафтогаз". Про це кричать на всьому ринку. Наш конфлікт із Києвом є яскравим прикладом", – заявив Коболєв. З 1 серпня всі комунальні енергооб'єкти, що перебувають в управлінні ПАТ "Київенерго", перейшли Києву. Функцію теплопостачання міста передано КП "Київтеплоенерго".

 

Водночас "Нафтогаз України" відмовив "Київтеплоенерго" в укладанні договорів на постачання газу, вимагаючи, щоб воно взяло на себе боргові зобов'язання попереднього виконавця послуг – "Київенерго". За даними КМДА, заборгованість останнього перед "Нафтогазом" становила майже 5 млрд грн: приблизно 3 млрд грн – борги населення, 1 млрд грн – борг державного бюджету за надані пільги та субсидії, ще понад 1 млрд грн – штрафи і пеня. Влада Києва згодна взяти на себе тільки борги населення.

 

Як заявили в НАК, Київ купив газ у компанії "Укрнафтобуріння" за 10,2 тис. грн за 1 тис. м³ із ПДВ, що вище за комерційну ціну "Нафтогазу" для промислових підприємств. У "Нафтогаз України" також повідомляли, що ситуацію із забезпеченням газом столичних ТЕЦ тимчасово стабілізовано. 2 серпня "Нафтогаз України" привітав рішення Київської міської державної адміністрації розпочати переговори про мирову угоду, згідно з якою КП "Київтеплоенерго" візьме на себе борги "Київенерго".

 

Водночас у КМДА заявили "Українській правді", що Київ не погоджувався на мирову. "Зараз тривають переговори на рівні Кабміну, "Нафтогазу", КМДА та "Київенерго", тому що "Київенерго" досі вважається боржником "Нафтогазу". Ми зараз напрацьовуємо дорожню карту, алгоритм, як будуть погашатися ці борги – як буде погашатися тіло боргу і яка доля чекає на 1,2 млрд штрафних санкцій, нарахованих "Київенерго", – зазначила прес-секретар заступника голови КМДА Петра Пантелеєва Юлія Грамотна. За її словами, переговори почалися ще два місяці тому і їх досі ведуть. Вона додала, що суди щодо заборгованості також тривають. Київ розраховує на вирішення питання до 1 вересня.