БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  ТЕХНОЛОГІЇ   >>> 20 Липня 2018

Нардеп Рибак взав участь у засіданні Асамблеї вкладників Чорнобильського фонду «Укриття» та донорів Рахунку ядерної безпеки у штаб-квартирі ЄБРР у Лондоні

ГОЛОВНЕ - БЕЗПЕКА /


Робота над введенням в експлуатацію нового безпечного конфайменту над четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС виходить на фінішну пряму.


Сьогодні взяли участь у чергових засіданнях Асамблеї вкладників Чорнобильського фонду «Укриття» та донорів Рахунку ядерної безпеки, що відбулись в штаб-квартирі Європейського банку реконструкції та розвитку в м. Лондон, - написав на своїй сторінці у Фейсбук народний депутат України Іван Рибак.

Вперше у представників країн-донорів не було жодних запитань до української сторони. Це результат спільної роботи Комітету ВР з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та Міністерства екології і природних ресурсів в законодавчому забезпеченні. Уряду, який в свою чергу забезпечив виконання зобов’язань щодо фінансування та реалізації проекту підсилення та герметизації наявних конструкцій ІІ черги ЧАЕС, до яких примикають торцеві стіни Арки.

Нагадаю, 17 квітня 2018 року український парламент прийняв за основу Законопроект про внесення змін до Загальнодержавної програми зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення об'єкта "Укриття" на екологічно безпечну систему (реєстр. № 6624). Минулого місяця наш Комітет на своєму засіданні розглянув цей законопроект, підготовлений до другого читання, та вніс його на розгляд Верховної Ради із пропозицією прийняти у другому читанні та в цілому як Закон.

Наступні засідання Асамблеї вкладників Чорнобильського фонду "Укриття" та донорів Рахунку ядерної безпеки відбудуться 15 грудня 2018 року в Україні, на майданчику Чорнобильської АЕС. Згідно графіка на цей час заплановано приймання в експлуатацію нового безпечного конфайнмента.