БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  ЕКОНОМІКА   >>> 11 Липня 2018

Сигарети і алкоголь стрімко дорожчають: на селах відроджується самогоноваріння

ГУБИТЬ ЛЮДЕЙ НЕ ПИВО / 

За прогнозами експертів, вартість алкогольних напоїв до кінця 2018 року збільшиться ще на 15%. Шкідливі звички для середньостатистичного українця дорожчають depositphotos.com У червні 2018 роки цигарки та алкогольні вироби подорожчали на 15%. Наприклад, за даними Державної служби статистики, пляшка горілки 0,5 л в травні, в порівнянні з квітнем, зросла в ціні з 81,76 грн до 82,01 грн. Про це повідомляє Сегодня.


Незважаючи на те, що алкоголь і сигарети дорожчають практично кожен місяць, Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) України запропонувало підвищити мінімальні ціни на окремі види алкогольних напоїв. У документі, який розробило міністерство, відзначається, що зростання цін обумовлене подорожчанням компонентів виробництва. "Відбулося зростання складових ціни на алкогольні напої через подорожчання компонентів виробництва, зокрема цін на спирт, тару, комплектуючі. Тому на сьогодні розмір мінімальних цін не відповідає реальним витратам на виробництво і реалізацію алкогольних напоїв та потребує корегування ", - сказано в документі.

В ініціативі закладено підвищення цін на: горілку і лікеро-горілчані вироби - на 12,4-19,6%; віскі, ром і джин - на 12%; коньяк (бренді) - на 6,6-9,5%; вина - на 4,5-13,5%. Після того, як цей документ приймуть, мінімальна ціна пляшки горілки 0,5 л підніметься з 79,55 до 89,4 грн. Віскі подорожчає з 159,8 грн до 179 грн, ром і джин додадуть у ціні близько 20 грн і будуть коштувати майже 170 грн. Вино з 37 грн подорожчає до 42 грн, а шампанське - з 79,19 до 89 грн.

Експерти розповідають, що підвищенням цін на алкоголь і сигарети уряд просто намагається отримати більше вливань в державний бюджет.
 


"Підвищення цін на алкоголь пояснюється підвищенням акцизу на алкогольні і тютюнові вироби. Уряд шукає найлегші способи, з якого потоку отримати більше податків. Вони підвищують акцизи, щоб збільшити надходження до державного бюджету. Коли виросли і продовжують зростати ціни на алкоголь, зменшується обсяг його споживання. Тому в уряду не вийде математично додати ці надходження в бюджет ", - вважає глава комітету економістів України Андрій Новак. Він також додає, що ціни на алкоголь та тютюн в Україні досить низькі, якщо порівняти з цінами сусідніх країн, але в той же час, не варто забувати про рівень доходів українців.
 


"Рівень цін на алкоголь, як і на тютюн, досить низький в Україні, навіть у порівнянні з сусідніми країнами. Але потрібно враховувати рівень доходів українців. За співвідношенням доходів і цін для більшості українців алкоголь досить дорогий. Саме тому відроджується масове самогоноваріння. Таким чином люди намагаються отримати алкоголь дешевше, ніж в торгових точках ", - зазначив експерт і додав, що до кінця року очікується підвищення цін на алкоголь в середньому на 15%.