БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  СПОРТ   >>> 10 Липня 2018

Під посольством Хорватії в Києві пройшла акція на підтримку Віди і Вукоєвича (ФОТО)

НАШІ ХЛОПЦІ /


Після перемоги збірної Хорватії над Росією у чвертьфіналі чемпіонату світу з футболу екс-гравці київського "Динамо" Домагой Віда й Огнєн Вукоєвич передали вітання своєму колишньому клубу та Україні. Віда вигукнув: "Слава Україні!", а Вукоєвич заявив, що "ця перемога за "Динамо" та за Україну!". За це ФІФА оголосила йому попередження та оштрафувала на $15 тис. Українські активісти заявили, що будуть проводити акції на підтримку футболістів у різних містах країни.

 

Під посольством Хорватії в Києві відбулася мирна акція на підтримку футболістів Домагоя Віди та Огнєна Вукоєвича, повідомляє "Укрінформ". Кілька десятків людей прийшло під посольство з прапорами України і Хорватії, а також із плакатами, на яких було написано "Слава Україні". "Наша акція була досить спонтанна. Ми зібралися тут на підтримку хлопців-футболістів, а також хорватських добровольців, які захищають Україну на Донбасі. Ми вважаємо несправедливим рішення щодо Віди й Вукоєвича, адже по факту гасло "Слава Україні" є цілком нормальним", – сказав один з організаторів акції Дмитро Шатровський.

 

Він додав, що такі акції планують провести в Харкові та інших містах України. "РБК-Україна" зазначає, що організатором акції була організація "Ветеранське братерство". До неї приєдналися прибічники партії "Національний корпус" та учасники "національних дружин".

 

 

В останньому чвертьфінальному матчі чемпіонату світу з футболу, який проходить у РФ, збірна Росії програла збірній Хорватії. Після матчу екс-гравці київського "Динамо" Віда й Вукоєвич передали вітання своєму колишньому клубу та Україні. Віда вигукнув: "Слава Україні!", а Вукоєвич заявив, що "ця перемога за "Динамо" та за Україну!". Пізніше Віда сказав, що просто передав привіт своїм друзям в Україні. "Жодної політики. Це жарт", – зазначив він.

 

У ФІФА повідомили, що оголосили Віді попередження й оштрафувала футболіста на $15 тис. Федерація футболу Хорватії закликала захисника збірної країни Віду і члена хорватської делегації на чемпіонаті світу з футболу Вукоєвича утримуватися від будь-яких заяв, які можна інтерпретувати політично.

 

10 липня Вукоєвича виключили з делегації збірної Хорватії на ЧС у Росії. Після заяв ФІФА і Хорватського футбольного союзу українці влаштували флешмоб у Facebook: на сторінці Міжнародної федерації футболу вони почали писати "Слава Україні!" і пояснюють, що це стандартне привітання в Україні, у якому немає політики.