БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  АРМІЯ   >>> 9 Липня 2018

Порошенко заявив, що економічні збитки України внаслідок російської агресії становлять €100 млрд

ТАКЕ НЕ ПРОЩАЮТЬ /


Економічні збитки України внаслідок російської агресії становлять €100 млрд, сказав президент України Петро Порошенко під час прес-конференції з президентом Євроради Дональдом Туском і главою Єврокомісії Жаном-Клодом Юнкером за підсумками саміту Україна – ЄС у Брюсселі, повідомляє видання "ГОРДОН".

 

"Ми скоординували наші подальші дії з метою зупинити російську агресію проти України, яка вже забрала 10 тис. життів і завдала економічних втрат на суму €100 млрд", – зазначив він. На думку Порошенка, щоб змінити ситуацію на Донбасі, потрібно "опечатати" не контрольовану Києвом ділянку українсько-російського кордону і забезпечити реалізацію Мінських домовленостей.

 

"Кремль має погодити розгортання багатонаціональної миротворчої операції під керівництвом ООН на всій тимчасово окупованій території Донбасу, включно з кордоном із Росією", – наголосив український президент. Збройний конфлікт у Донецькій і Луганській областях між українською армією та проросійськими бойовиками почався у квітні 2014 року.

 

Від цього часу урядові сили проводили на Донбасі антитерористичну операцію. 30 квітня 2018 року АТО офіційно завершилася, замість неї почалася операція Об'єднаних сил. За даними ООН, станом на травень 2017 року за час конфлікту на Донбасі загинуло понад 10 тис. осіб, приблизно 24 тис. дістало поранення.