БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  КУЛЬТУРА   >>> 26 Червня 2018

“Буковинські зустрічі-2018” у Чернівцях. Вже цими вихідними

ЗНОВУ СВЯТО / 

Міжнародний фольклорний фестиваль «Буковинські зустрічі» був заснований у 1990 році в містах Ястров’є та Пілі (Польща). Головний організатор, директор фестивалю - Збігнєв Ковальський. До Міжнародного фольклорного фестивалю «Буковинські зустрічі» Чернівецька область приєдналася у 1999-му році. І цього разу у Чернівцях відбужеться вже 29-й фестиваль «Буковинські зустрічі».
 

Відповідно до Протоколу чотиристоронньої Міжнародної угоди між Україною, Польщею, Румунією, Угорщиною, підписаної 10 лютого 2018-го року, цьогорічна українська частина фестивалю відбудеться у Чернівцях 30 червня – 1 липня. У фестивалі візьмуть участь 35 колективів, з них: 3 – з Польщі, 4– з Румунії, 1 – з Угорщини.

 

Як повідомляють буковинські організатори дійства, міжнародний фольклорний фестиваль “Буковинські зустрічі” відбувається в тих містах та країнах, де збереглись осередки фольклору буковинців. У різні періоди історії буковинці емігрували до різних країн, і там берегли свою культуру. Організатори фестивалю від початку заклали в нього ідею популяризувати Буковину як багатонаціональний регіон, який формувався всіма націями, що населяють його.

 

Цього року українська частини “Буковинських зустрічей” розпочнеться у Чернівцях 30-го червня, у суботу. Із 16.00 до 19.00 вируватиме спільне народне свято з піснями, танцями, музиками на вулиці О. Кобилянської. Тут будуть визначені локації, на яких виступатимуть аматорські колективи міста Чернівці та колективи учасників-гостей з Польщі, Румунії та Угорщини.

 

1-го липня, у неділю, о 14.00 – святкова хода, яка розпочнеться від Центральної площі і пройде до Центрального парку культури і відпочинку ім. Т. Г. Шевченка. Тут о 15.00 на чотирьох локаціях у парку відбудуться фольклорні театралізовані дійства «Буковинське ярмаркування». Це будуть виступи аматорських художніх колективів з України та з-за кордону.

  

Завершаться чернівецькі “Буковинські зустрічі” гала-концертом учасників Міжнародного фольклорного фестивалю.