БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  РЕЛІГІЯ   >>> 13 Червня 2018

Чернівецький відділ Союз українок, обласна організація товариства «Просвіта»та Буковинське крайове братство святого Апостола Андрія Первозванного звернулися до Патріарха Варфоломія щодо надання Томосу православній церкві в Україні

ДАЙ, БОЖЕ! /


Громадськість Чернівців і Чернівецької області просить Вашу Всесвятість надати Україні Томос про автокефалію патріаршої Української Православної Церкви. Офіційне визнання Вашою Всесвятістю Української Православної Церкви створить умови для об’єднання православних вірян України в єдину помісну Українську Православну Церкву, щоб усі молились і славили Бога єдиними устами і єдиним серцем.

 

Томос зупинить обман і наклепи з боку Російської Церкви-мачухи, котра вже призвела до нинішньої кровопролитної війни Росії проти України. Він підсилить і зміцнить незалежність Української Держави, чого не хоче Росія, її державне керівництво на чолі з президентом Путіним, які зробили Церкву інструментом агресивної політики. Проти автокефалії Української Православної Церкви ведеться шалена боротьба російськими спецслужбами, російським духовенством, дипломатами, засобами масової інформації. Не дрімає і п’ята колона в Україні. І знову, як завжди, запущений обман, підкуп, спекулюючи на демократії нашого суспільства.

 

Наші представники спостерігали за збором підписів проти автокефалії УПЦ у Свято-Духівському соборі міста Чернівці, який належить до Московського Патріархату. Збирачі підписів наполегливо закликали: «Рятуйте православ’я, підписуйтесь!». Але на їх заклик майже ніхто не реагував. Люди байдуже проходили повз московських агітаторів, а на питання, від кого рятувати православ’я, була відповідь: «Від диявола».

 

Така ситуація свідчить про те, що їхні підписи до Вашої Всесвятості в більшості сфальсифіковані на догоду Москві.

 

Заклики Москви виступати проти втручання української влади в церковні справи безпідставні і лицемірні. Ми зверталися до Вашої Всесвятості ще при президентові Ющенку, який, як і президент Порошенко, розумів і підтримував справедливе прагнення українського народу. Але такого втручання в церковні справи, як чинить російський президент, в Україні не було і нема.

 

З вдячністю Церкві-Матері за щире піклування про мир і злагоду в Україні й Українській Православній Церкві та просимо Господа, щоб відвернув злочинну руку агресора від України і допоміг Вашій Всесвятості надати згаданий Томос до 1030-річчя Хрещення Руси-України. Молимось і просимо Бога, щоб дарував Вашій Всесвятості многії і благії літа.