БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  ЧЕРНІВЦІ   >>> 13 Червня 2018

Влада Чернівців повідомила, якого лиха наробила у місті вчорашня стихія. На Буковині 48 населених пунктів без світла (ФОТО+ВІДЕО).

ПРИМХИ ПРИРОДИ /


У результати зливи та шквального вітру у Чернівіцях увечері 12 червня пошкоджено покрівлі на двох будинках на вул. Героїв Майдану та 1-му провулку Шипинському, внаслідок падіння дерев пошкоджено три транспортні засоби, в тому числі один маршрутний автобус, на проїзджі частини повалено 28 дерев, знеструмлено 5 підстанцій в мікрорайоні Ленківці, одна підстанція на 10 Кв та 5 підстанцій садових товариств на Роші, 20 ліній електромерж 0,4 кв, що забезпечують побутових споживачів, знеструмлено насосну станцію «Біла», зламано три електричні опори на вул.Нікітіна, Вербовій та Мамаївській, підтоплено залізничний вокзал та кілька підвальних приміщень.

 

Міські служби приступили до ліквідації наслідків стихії одразу після її завершення. Зливова мережа справилася з відведенням води, окрім кількох проблемних ділянок, де є потреба у повній реконструкції мережі із застосуванням нових технічних рішень. Зокрема, такою є територія, прилегла до залізничного вокзалу. Тендер на розробку ТЕО, моделювання стоку води, передпроектні та проектні роботи по об’єкту "Будівництво споруд із запобігання підтоплення залізничного вокзалу та прилеглої території до нього в м.Чернівці" оголошено у травні місяці. На виготовлення проекту передбачено 600 тис.грн. Наразі до участі у тендері заявився лише один учасник.

 

Бригади КП МіськШЕП продовжують роботи над розчисткою зливових решіток та доріг від наносів, спричених зливою. Над усуненням пошкоджень електромереж працюють 6 аварійних бригад міськРЕМУ. Впродовж ночі з доріг, місць, де є загроза життю людей прибрано 28 повалених дерев. Роботи з розпилювангня та прибирання повалених дерев тривають.


На адресу Муніципального контакту центру після зливи надійшло понад 2,5 тисячі звернень. Інформація про аварійні ситуація передана до виконання міським службам, з питань термінів відновлення електропостачання громадянам надані роз’яснення.
 

На ранковому засіданні штабу з ліквідації наслідків стихії міський голова Олексій Каспрук констатував, що всі міські служби, рятувальники, патрульна поліція зреагували оперативно, над усуненням аварійних ситуацій працювали злагоджено. Всі системи життєзабезпечення міста працюють у нормальному, робочому режимі, громадський транспорт курсує безперебійно, комунальні служби, електропостачальники продовжують роботи над ліквідацією наслідків стихії. 

 

 

Як інформує Управління цивільного захисту населення облдержадміністрації, внаслідок негоди 12 червня 2018 рокув Чернівецькій області, у м. Новоселиця було пошкоджено покрівлі будівель Новоселицької гімназії (2 листи шиферу), Новоселицького ліцею (2 листи шиферу), Новоселицької фіскальної служби (30 м2) та індивідуального ж/б (80 м2). У с. Строїнці пошкоджено покриття та димохід Строїнецького НВК (3 листи шиферу), у с. Маршинці пошкоджено покриття Маршинського НВК (3 листи шиферу), с. Ваничківці пошкоджено покриття Ванчиківецької ЗОШ (3 листи шиферу); повалено 5 дерев на проїжджі частини у с. Зелений Гай, с. Строїнці, с. Жилівка, с. Мамалига та у Стальнівцях. У м. Новоселиця – відкачування води з підтопленого підвалу Новоселицької райдержадміністрації.

Щодо Герцаївського району. в селі Мольниця пошкоджено покриття спортивного залу Мольницького ЗНЗ (160 м2), у м. Герца – пошкоджено покриття приватного ж/б (40м2), у с. Великосілля – пошкоджено покриття будівлі приватного гаража (20 м2), повалено 2 дерева на проїжджі частини у с. Тернавка та с. Лунка.

У Чернівцях було пошкоджено покриття житлового будинку по вул. Героїв Майдану, з них – 1 маршрутний автобус, 28, та покриття недобудованого ж/б по 1-му пров. Шипинському, внаслідок падіння дерев пошкоджено 3 транспортні засоби, по вул. Залізняка, 7 – відкачування води з підтопленого підвалу ж/б, повалено 28 дерев на проїжджі частини.

На сьогодні без електропостачання залишаються 48 населених пунктів, з них 27 частково, покшоджені 25 ПЛ-10 кВ, з них 9 – частково, знеструмлено 516 ТП в Герцаївського, Глибоцькому, Новоселицькому, Кіцманському, Сторожинецькому районах області та по м. Чернівці.

До ліквідації наслідків негоди в інтенсивного порядку спрацювали: управління цивільного захисту населення облдержадміністрації, служби УДСНС, ВАТ ЕК “Чернівціобленерго”, ПАТ “Чернівцігаз”.

Аварійно-відновлювальні роботи тривають.