БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  ОБЛАСНА ВЛАДА   >>> 25 Травня 2018

На Заставнівщині не дороги, а карколомні американські гірки: свободівці б"ють на сполох

ТОЯМА ТОКАНАВА /


Дорогою на Заставну, яка за своєю природою місцями нагадує карколомні американські гірки, в останні роки їхати практично неможливо. У деяких селах Заставнівщини дороги не ремонтувались ще з радянських часів, а ямкові робились років 2-3 роки тому. Це питання на різних рівнях неодноразово порушували свободівці цього району, останню заяву від імені виборців на останній позачерговій сесії Чернівецької обласної ради озвучив керівник районної партійної організації ВО «Свобода», депутат Чернівецької обласної ради Іван Апостолюк.

 

У своєму виступі свободівець зазначив, що під колективною заявою підписалось понад 2000 чоловік - жителів Заставнівщини, які б»ють в усі дзвони, щоб ті, від кого це залежить, допомогли відремонтувати дорожнє покриття у сполученні між м. Чернівці та районним центром м. Заставна, що проходить через села Задубрівка, Шубранець, Васловівці, Малий Кучурів та в напрямку Вербівців, Юрківців, Погорилівки, Вікна. Дороги там знаходяться у вкрай занедбаному стані.

 

Як повідомляє прес-служба Чернівецької обласної організації ВО "Свобода", у заяві, зокрема, зазначається: «мешканці району вдячні службі автомобільних доріг за середнього рівня поточний ремонт відрізку цієї дороги. Але інша ділянка, на яку у 2016 р. не були передбачені кошти, і надалі залишається у жахливому стані, проведення ямкового ремонту покращує проїзд тільки на декілька місяців, після чого біля тих місць де покладено латки, з’являються нові ями. Дорожнє покриття настільки застаріло що проведення ямкового ремонту не дає ніякого результату».

 

Хоч і до якості покриття відремонтованого відрізку, за словами свободівця Івана Апостолюка, також є питання. Як і до теми забезпечення виконання вимоги знаку 3.15 про заборону руху транспортних засобів, маса яких перевищує 24 т, який від служби втомобільних доріг встановили у 2017 році. Та найбільше мешканців району турбує стан того відрізку дороги, що залишився невідремонтованим, ямковий ремонт, який проводиться, ефекту не дає. На їхню думку, державні гроші викидаються на вітер, дорога потребує хоча б середнього поточного ремонту, тільки так можна забезпечити задовільне автомобільне сполучення з обласним центром.

  

- Люди часто питають мене: «Чому дороги, що ведуть до наших сіл, завжди ремонтують за залишковим принципом? Стан покриття є чи не найгіршим в області, через неякісні дороги катастрофічно зменшується кількість сільського населення, молодь тікає до міста. Як мають розвиватись новостворені громади в таких умовах? Настрої жителів району вкрай негативні, є загроза соціального збурення, мітингів та інших проявів соціального невдоволення. Тому, звертаючись до влади, прошу звернути увагу на існуючу проблему та в приорітетному порядку виконати вимоги громадян, продовжити ремонтні роботи на дорозі Т-26-02 Чернівці – Заставна. Хочу нагадати, що перші копії заяв разом з моїми зверненнями були подані ще в лютому цього року. Отож громада чекає дій від влади, а не чергових відписок про те, що не вистачає коштів, - каже лідер націоналістів Заставнівського району Іван Апостолюк.