БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  СПОРТ   >>> 24 Травня 2018

Футбол на Заставнівщині розвивається завдяки зусиллям свободівців

В ЗДОРОВОМУ ТІЛІ - ЗДОРОВИЙ ДУХ! / 

Свого часу значний внесок у розвиток спорту серед молоді на Заставнівщині, зокрема й футболу, зробив вже нині покійний - відомий на Буковині лікар-хірург, керівник партійної організації ВО «Свобода» цього району Степан Спіжавка. Йому вдалося не лише згуртувати дітей навколо спорту, а й зацікавити дорослих, які б займалися організацією спортивних змагань та турнірів. Так, з його легкої руки та з ініціативи майданівця, депутата-свободівця Кострижівської ОТГ Василя Ільчука, а також за активної підтримки нинішнього голови Заставнівської районної партійної організації ВО «Свобода», депутата Чернівецької обласної ради Івана Апостолюка, на Заставнівщині відновили проведення футбольних турнірів для учнів серед збірних шкіл району.
 

Як повідомили БукІнфо у прес-службі Чернівецької обласної організації ВО "Свобода", за словами Василя Ільчука, на відміну від діючої у Заставнівському районі влади, відділу молоді та спорту, які належним чином не розвивають спорт, зокрема футбол, - у Кострижівці та Веренчанці намагаються зацікавити дітей м»ячем, прищепити їм любов до спорту та здорового способу життя. На відміну, до речі, від Заставни, де немає стадіону, футбольного поля та футбольної команди і де скоро люди можуть забути що таке футбол. 

 

- Між посівною і жнивами є певний час, тому коли ми провели перший турнір з футболу серед школярів до 11-го класу, потім -другий, всі зрозуміли, що це стає традицією. Прикро, що в умовах коли район роздрібнюється, вже окремо від різних керівників, які керують в ОТГ, залежить фінансова підтримка спорту в селах району. А у такій ситуації – одні допомагають, а інші – ні, тому часто доводиться самим шукати можливості. І звернутися за допомогою дуже часто немає до кого. Але, незважаючи ні на що, ми з громадськими активістами домовилися, що подібні турніри необхідно проводити на теренах нашого роздрібненого району і для цього знаходити тих, хто це підтримує, - каже свободівець Василь Ільчук.
 

За його словами, завдяки активності окремих вчителів фізкультури шкіл, а також підтримці нинішнього керівника свободівців Заставнівщини Івана Апостолюка, молодіжного крила обласної організації ВО «Свобода», впродовж 2017-2018 р. р проведено щонайменше 8 турнірів з футболу та міні - футболу серед школярів різних вікових груп в підготовці до участі в республіканському турнірі на призи клубу «Шкіряний м’яч».

 

 

 
Один з таких турнірів відбувся напередодні Святого Миколая, де переможці, крім кубка, медалей та грамот, отримали солодкі подарунки. Інший футбольний турнір, проведений у Заставні, був приурочений пам»яті патріота України Степана Спіжавки, де нагородженням переможців опікувався лідер ВО «Свобода» Олег Тягнибок, який перебував з візитом у районі. Ще один матч серед ветеранів, яким за 50, відбувся з нагоди річниці Революції гідності, де взяли участь команди м. Чернівці, Кіцманського та Заставнівського районів.

Свободівець Василь Ільчук розповів, що в планах свободівців та громадських активістів є не тільки підтримка розвитку спорту серед молоді свого району, а й розширення цієї справи у спільному проекті з Івано-Франківською та Тернопільською областями, зокрема, проведення в прилеглих до річки Дністер селах турніру на кубок з футболу «Дністровський каньйон», де вони хочуть одночасно провести агітацію про заборону спорудження малих ГЕС на р. Дністер.

 
Фото ЧОО ВО "Свобода"