БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  ТЕХНОЛОГІЇ   >>> 16 Травня 2018

Рада схвалила введення заборони на пальмову олію

А ВИ ЧУЛИ? / 

Верховна Рада прийняла за основу законопроект "Про внесення змін до деяких законів України щодо заборони використання пальмової олії у виробництві харчових продуктів". Як передає Бізнес-Цензор, за ухвалення відповідного законопроекту №3871 у першому читанні з другої спроби проголосували 233 народних депутата.

Метою законопроекту, як зазначається в пояснювальній записці, є "пряма заборона використання пальмової олії в виробництві харчових продуктів, молока і молочних продуктів та встановлення адміністративної відповідальності за вчинене правопорушення".

Зокрема, пропонується внести зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, передбачивши адміністративну відповідальність за виробництво, введення в обіг або реалізацію харчових продуктів із вмістом пальмової олії.

Покарання за таке правопорушення передбачено у вигляді штрафу для посадових осіб підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності, громадян - власників підприємств чи уповноважених ними осіб в розмірі від двадцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені повторно протягом року після застосування заходів адміністративного стягнення, - тягнуть за собою накладення штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Також пропонується викласти в новій редакції закону "Про молоко та молочні продукти" в частині заборони використовувати у виробництві молока і традиційних молочних продуктів пальмової олії і передбачити заборону використання пальмової олії в законі "Про безпечність та якість харчових продуктів".

При цьому Головне науково-експертне управління Верховної Ради у своїх висновках до законопроекту висловило застереження щодо встановлення повної заборони на використання пальмової олії в виробництві всіх без винятку харчових продуктів, а також встановлення адміністративної відповідальності за виробництво, введення в обіг або реалізацію "харчових продуктів з вмістом пальмової олії", як пропонується в проекті, оскільки пальмова олія використовується, наприклад, для виробництва вафель та інших кондитерських товарів, а також на ньому готуються деякі харчові напівфабрикати.

При цьому профільний парламентський комітет у свою чергу відзначає, що ні в одній країні світу повної заборони на використання пальмової олії немає.

Крім того, автори законопроекту, встановлюючи заборону на використання пальмової олії, ще не обґрунтували свою позицію відповідними науковими дослідженнями, що може розглядатися членами СОТ як захід, спрямований на обмеження міжнародної торгівлі. Як наслідок, на Україну можуть бути накладені штрафні санкції в разі оскарження її дії в рамках механізму врегулювання суперечок між членами СОТ.