БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  ПРОТЕСТИ   >>> 15 Травня 2018

«Поїдете - спалимо автобус»: Каспрук розповів про погрози перевізникам, які хотіли ігнорувати страйк

НАПРУГА ЗРОСТАЄ / 

Міський голова Чернівців Олексій Каспрук заявив про те, що до окремих приватних перевізників, які мали намір ігнорувати сьогоднішній страйк, надходили погрози. Про це посадовець повідомив сьогодні на брифінгу у міськраді


"По пліткам, які розказують, зі слів деяких людей, я почув, що деякі перевізники хотіли сьогодні виїхати на рейси. І навіть пробували це зробити. Під’їхали і сказали: "Ще далі поїдете - спалимо автобус", - заявив міський голова, назвавши цю ситуацію "ненормальною".

Він вважає, що у справі з перевізниками необхідно "ставити крапку й починати з чистого листа":

"Будувати сучасний, зручний, доступний комунальний і приватний - не питання - транспорт у Чернівцях. Але такий, щоб подобався чернівчанам. Щоб у мене робочий день не починався із дзвінка із автостанції на Садовій, і не закінчувався дзвінком із Садової", - повідомив мер.

Він додав, що сьогоднішній страйк перевізників є ознакою зговору приватних підприємців, що здійснюють перевезення пасажирів маршрутними автобусами.
 

"Сьогодні певна кількість перевізників розподілила між собою всі маршрути. Ви ж бачите - то вони дружньо подаються на конкурс, то дружньо в один день забирають документи. Один одному, не дай Бог, ніколи не перейдуть дорогу", - сказав міський голова.

 

Каспрук не знає, скільки ще триватиме страйк перевізників

Міський голова Чернівців Олексій Каспрук вважає, що місто могло би уникнути транспортної кризи, якби комунальному підприємству "Чернівецьке тролейбусне управління" закупили 40 автобусів. Про це посадовець повідомив сьогодні на брифінгу в міськраді, передає кореспондент molbuk.ua

"Якби було 40 комунальних автобусів, проблему би вирішили. У травні на сесію виноситься питання про закупівлю у лізинг комунальних автобусів. Сподіваюся, депутати підтримають цей проект", - сказав Каспрук.

Він повідомив, що у багатьох обласних центрах України тариф на проїзд у маршрутках уже тривалий час становить 5 гривень, однак, на відміну від чернівецьких перевізників, підприємства в інших містах мають значне пільгове навантаження.

"Ми готові до компромісу. Але не хочемо підняти тариф до п’яти гривень без жодних змін з боку перевізників", - сказав міський голова.

Каспрук заявив, що він дав доручення проаналізувати маршрутну сітку в місті. Він висловив наміри відмовитись від деяких маршрутів у місті – зокрема, тих, які дублюють маршрути тролейбусів.

На запитання журналістів, скільки ще часу триватиме страйк перевізників, міський голова відповів, що йому невідомо.

"Коли це буде, я не знаю. Виконавчий комітет, сподіваюся, готовий зібратися завтра, післязавтра, у суботу, в неділю – зустрічатися з перевізниками й обговорювати. Поки що ми шукаємо альтернативні шляхи вирішення питання, а не тупе, безкомпромісне виконання ультиматуму", - сказав міський голова.

Нагадаємо, сьогодні виконавчий комітет відмовився розглядати питання щодо підвищення тарифу на проїзд у маршрутках.


***

Як відомо, приватні перевізники, які здійснюють перевезення пасажирів маршрутками, оголосили про припинення руху всіх автобусів у місті 15 травня. Свої дії вони пояснили тим, що тариф за проїзд у розмірі 4 гривень за поїздку перевізників давно не влаштовує. Тож вони очікують "тарифного" рішення виконавчого комітету, який повинен зібратися сьогодні на засідання.