БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  ПРАВО   >>> 14 Травня 2018

Свободівці Буковини спільно з представниками демократичних сил вимагають проведення парламентських виборів за пропорційною системою з відкритими списками

СВОБОДУ НЕ СПИНИТИ! / 

Сьогодні, 14 травня, у Чернівцях за участю представників демократичних партій та громадських організацій відбулась прес-конференція щодо проведення 15-17 травня Всеукраїнської акції на підтримку нового Виборчого кодексу, який ухвалений у першому читанні та можливості проведення парламентських виборів за пропорційною системою з відкритими регіональними списками. Як відомо, у 2011 році В. Янукович і «Партія регіонів» повернули «мажоритарку», щоб отримати парламентську більшість після виборів до Верховної Ради-2012.

 

На жаль, виборчі правила Януковича діють і досі: 225 депутатів ми обираємо за закритими партійними списками і 225 депутатів - на мажоритарних округах. В результаті маємо: 1. - частину «прохідних» місць у списку лідери або власники партій продають, 2. -кандидати не працюють з виборцями напряму, а перемагають завдяки рекламі партії на телебаченні. 3. - більшість кандидатів – кияни, які не відстоюють інтереси громадян всієї країни.

 

Як повідомили БукІнфо у прес-службі Чернівецької обласної організації ВО "Свобода", для того, щоб змінити систему влади та запровадити в Україні засади правової держави, представники демократичних партій вкотре вирішили нагадати теперішній владі, що вона не виконує своїх же обіцянок, а якщо щось і робить, то лише під тиском суспільства. Так, у листопаді минулого року внаслідок кількатисячних акцій протесту Верховна Рада ухвалила в першому читанні проект виборчого кодексу. Депутати подали до нього рекордну кількість поправок - понад 4000. На жаль, Комітет з питань правової політики та створена при ньому робоча група саботують виборчу реформу, наразі не пройдено 10% правок.

 

Отож, щоб примусити владу скасувати ганебну виборчу систему Януковича, 15-17 травня тисячі громадян вийдуть на площі по всій країні і вимагатимуть обіцяного - ухвалення у другому читанні проекту виборчого кодексу №3112-1, що передбачає проведення парламентських виборів за пропорційною системою з відкритими регіональними списками.

 

- Всі ми – і суспільство, і представники політичних партій бачимо наслідки змішаної виборчої системи в Україні, яка була впроваджена під час правління екс-президента Януковича, але ми не усуваємо причини. А причина – це є представники олігархічних кланів, які маніпулюють владою, суспільством, засобами масової інформації і мають можливість далі розвиватись у нашій державі. Тому зміна виборчого законодавства –- вкрай необхідна, про що ВО «Свобода» і наполягала й раніше, - до революції Гідності, у 2014 році і зараз. Народні депутати-свободівці ще у 2014 році зареєстрували відповідні законопроекти. Ті протестні акції, які відбуватимуться завтра, 15 травня, у Чернівецькій області та по всій Україні, і 17 травня у Києві, ВО «Свобода» всебічно підтримує і готова в цьому плані й далі співпрацювати з іншими демократичними силами, - зазначив голова Чернівецької обласної організації ВО «Свобода» Віталій Мельничук.

  

Разом з тим як зазначив керівник ВО «Свобода» у Чернівецькій області, вагомим кроком до вирішення цього питання, а також подолання корупції та знищення олігархату в Україні, є запропонований свободівцями «Антиолігархічний пакет докорінних перетворень». Через органи місцевого самоврядування та громадське обговорення свободівці пропонують підтримати цей пакет законопроектів та прийняти його у Верховній Раді України.