БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  ОБЛАСНА ВЛАДА   >>> 14 Квiтня 2018

Чернівецька область демонструє приклад толерантного ставлення до усіх національних меншин, зокрема, до румунської - Фищук

ВИСОКИЙ ВІЗИТ /


14 квітня відбулась протокольна зустріч голови обласної державної адміністрації Олександра Фищука з Державним секретарем МЗС Румунії, співголовою Українсько-румунської змішаної міжурядової комісії з питань забезпечення прав осіб, що належать до національних меншин Денуцом Себастьяном Некулеєску.


Як повідомляє прес-служба ОДА, участь у зустрічі також взяли перший заступник голови обласної державної адміністрації Михайло Павлюк, начальник управління міжнародного співробітництва та інвестицій Ганна Жебчук, директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Оксана Палійчук, начальник відділу з питань охорони культурної спадщини, національностей та релігій управління культури облдержадміністрації Віктор Грига, радники голови обласної державної адміністрації Зіновій Бройде та Ольга Сабецька, а також голова обласної ради Іван Мунтян та заступник Чернівецького міського голови Олександр Паскар.

Олександр Фищук привітав Державного секретаря МЗС Румунії, співголову Українсько-румунської змішаної міжурядової комісії з питань забезпечення прав осіб, що належать до національних меншин на Буковині.

За словами О.Фищука, Чернівецька область й надалі демонструє приклад толерантного ставлення до усіх національних меншин, котрі проживають в краї, зокрема, до румунської: «Серйозних конфліктів на міжетнічному чи на релігійному грунті в нас не виникало. В краї забезпечено права на освіту румунською мовою, відповідно до освітніх запитів буковинців, - зазначив посадовець. - І ми не дозволимо російському агресору дестабілізувати ситуацію в регіонах компактного проживання нацменшин в Україні, зокрема, і на Буковині. Ми оперативно реагуємо на всі проблемні питання у розвитку румунських національних меншин в краї, разом з тим, ми повинні працювати спільно, аби упереджувати такі випадки та вчасно реагувати на них».
 


У свою чергу Денуц Себастьян Некулеєску наголосив, що Румунія та Україна мають багато спільних цінностей висловив вдячність обласній виконавчій владі за постійну підтримку румунської громади на Буковині і за всебічне сприяння у реалізації та задоволенні прав румунської національної меншини в краї. «Адже найголовніша наша цінність, котра об’єднує нас – це наші національні меншини, – додав Державний секретар МЗС Румунії. – Толерантність – ключове слово у наших відносинах».

Він також запевнив, що Уряд Румунії й надалі підтримуватиме українську громаду в Румунії, як і румунську громаду на території України.

Разом з тим, Румунія продовжує підтримувати шлях України до ЄС і НАТО, адже наша країна, будучи членом Європейського Союзу, розуміє всі ті труднощі, з якими зіштовхується Україна, впроваджуючи низку важливих реформ.
 


Також під час зустрічі сторони акцентували на необхідності консолідації зусиль задля пришвидшення процесу розбудови інфраструктури українсько-румунського державного кордону.

По завершенню зустрічі Олександр Фищук запросив Денуца Себастьяна Некулеєску долучитися до участі у черговому Засіданні Ради та робочих Комісій Єврорегіону «Верхній Прут», яке відбудеться 27 квітня у Чернівецькій області.
 
Фото прес-служби ОДА