БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  ПЕРСОНАЛІЇ   >>> 13 Квiтня 2018

Кращий вчитель України, чернівчанин Пауль Пшенічка: “Астероїд, який носить моє ім’я, є потенційно небезпечним для Землі, але...” (ФОТО + ВІДЕО)

НАШ ЕКСКЛЮЗИВ /

 

Лауреат першої загальнонаціональної премії для вчителів Global Teacher Prize Ukraine 2017 викладач фізики та астрономії Чернівецького міського ліцею № 1 Пауль Пшенічка, перебуваючи вперше в Сполучених Штатах Америки, переконався в своїх знаннях і талантові, й більше у цому ніколи не сумнівався. Минуло півроку з часу здобуття високої премії в столиці країни,  а в планах вчителя все більше мотивації на шляху до здійснення мрії. Пауль Пшенічка має велику надію, що максимум в наступному році в Чернівцях почне функціонувати Науково-Технічний Центр який дасть можливість нашим учням стати конкурентноздатними в усьому світі.

Пауль Пшенічка захоплено розповідає, як фізика розвиває логічне, творче та критичне мислення, та щиро жалкує, що люди почали менше цікавитися цією наукою. За його словами, колись у 70-80-ті роки в Чернівцях було більше можливостей реалізувати себе з цими знаннями - Чернівці були справжньою “силіконовою долиною”, де можна було отримати класну роботу за фахом фізика.

Гість інтерв’ю каже, що після переможного конкурсу звернувся до Президента України Петра Порошенка з тривогою, що фізика (як предмет) зникає з українських шкіл. Чернівчанин щиро сподівається, що після цього будуть зроблені певні кроки на зустріч. Пауль Пшеніка вважає, що після конкурсу, який вперше проводився в Україні, багато що зрушилося з місця, а у вчителів з’явилася надія на зміни: “Сьогодні талановитих та тих, хто добре знає фізику мало, але, на щастя, вони є”.
 

Над чим сьогодні працює кращий учитель України, та що змінилося після здобуття перемоги дивіться в ексклюзивному інтерв’ю Пауля Пшенічки спеціально для БукІнфо, яке традиційно для нашого порталу взяв тележурналіст В’ячеслав Хабайло. 

 

 

 

Пауль Пшенічка найбільше полюбляє відпочинок в Карпатах

Урок фізики в Чернівецькому міському ліцею №1

Урок фізики в Чернівецькому міському ліцею №1

Чернівецький міський ліцей №1, де працює кращий вчитель України Пауль Пшенічка

 

Пшенічка Пауль Францович (28 грудня 1946, м. Чернівці) — учитель фізики та астрономії вищої кваліфікаційної категорії Чернівецького міського ліцею № 1 математичного та економічного профілів, вчитель-методист (1989), Відмінник освіти України (2005), Заслужений вчитель України (1996), переможець національної премії Global Teacher Prize Ukraine (2017), почесний член Лондонського інституту фізики, Найкращий вчитель фізики світу за версією Intel (2004), Президент Чернівецького молодіжного наукового товариства «Квазар» (з 1991 року), один із засновників методу проектно-орієнтованого навчання у школах

 

Фото і відео -автора