БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  ПОЛІТИКА   >>> 13 Квiтня 2018

Фальшування результатів виборів або скупка голосів мають каратися законом, – Глава Уряду і Народний Фронт думають в унісон (ВІДЕО)

ЩОБ НЕ БУЛО "БІЛИКІВ" /


Практика фальшування результатів виборів або скупки голосів в Україні має відійти у минуле, а за такі дії потрібно встановлювати жорстку відповідальність. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. Він повідомив, що Уряд напрацював спеціальний законопроект, який передається до Верховної Ради і може бути ухвалений вже в найближчій перспективі.

 

Важливість ініціативи, на думку Глави Уряду, беззаперечна, адже 2019 рік – рік президентських та парламентських виборів.
 

«В Україні має бути чітке розуміння: ті, хто намагатимуться фальшувати, скуповувати голоси, будуть нести відповідальність», - сказав Глава Уряду.

 

Водночас фракція Народного Фронту підтримує ініціативу глави МВС Арсена Авакова та рішення коаліційного Уряду стосовно невідкладного розгляду та прийняття законопроекту щодо посилення відповідальності за фальсифікації під час виборів, - пише на своїй сторінці у Фейсбук народний депутат України Максим Бурбак.

 

Ще в 2015 році була порушена справа по фальсифікаціям під час виборів до Чернівецької міськради з боку Ростислава Білика із залишків команди Фірташа. Про це Міністр доповідав на засіданні Уряду. Вся громадськість уважно відслідковувала процес слідства, неодноразові намагання закрити справу, тепер судовий розгляд. Ганебну практику скупки та продажу голосів, а власне майбутнього наших дітей і держави, треба викорінювати гартованим залізом.

 


Довідково


Проект закону розроблений силами Міністерства внутрішніх справ спільно з громадськими організаціями. Він вносить зміни до деяких законодавчих актів, в тому числі Кримінального кодексу. Ключова мета законопроекту - встановлення покарання за порушення прав виборців і попередження спроб порушити виборчі права. Під час підготовки законопроекту проводилося дослідження, яке засвідчило: 68% українців не задоволені ступенем прозорості виборчих процесів.