БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  РЕЛІГІЯ   >>> 12 Квiтня 2018

На Буковину приїхало більше 600 хасидів-паломників: Садгора стає другим Уманем? (ФОТО+ВІДЕО)

ШАЛОМ! /

Делегація хасидів з Канади, Великобританії, Ізраїлю та Сполучених Штатів Америки приїхали сьогодні в Чернівецьку область. Спершу хасиди молитимуться на цвинтарі у Садгорі, потім перейдуть до тамтешньої синагоги, розповів ІА АСС Михайло Крайс.


Наприкінці 2016 року у Чернівцях відкрили відреставровану знамениту Садгірську синагогу – резиденцію знаного у світі місцевого цадика. Історія цієї будівлі напряму пов’язана з історією династії цадиків із родини Фрідманів. На сьогодні династія Фрідманів налічує майже 400 сімей, які мешкають у США, Бельгії, Великій Британії і, звісно, Ізраїлі.

Як розповів журналістам ІА АСС головний рабин Чернівецького регіону Менахем Мендель Гліценштейн, на Буковині чекають від 500 до 800 паломників-хасидів.

Рабин також повідомив нам деталі про перебування паломників. Декілька днів вони проведуть у Вижниці, приготування для зустрічі делегації там відбуваються протягом трьох місяців. На місці синагоги у Вижниці встановлюють великі намети, де паломники молитимуться і споживатимуть їжу.

З Чернівців хасиди поїдуть у Вижницю, де будуть зустрічати шаббат. В суботу вони відвідають могилу засновника вижницької династії Хаїма Хагера і молитимуться у Вижницькій синагозі. Після першої зірки у суботу хасиди вирушать додому.

Страви для них готують спеціально, їжа має бути кошерною. Якщо все пройде нормально, у планах паломників приїжджати на Буковину в більшому складі - по декілька тисяч людей, кожні два-три місяці, сказав Менахем Мендель Гліценштейн. Громади хасидів нині живуть у Боянах та Вижниці. Вижницька хасидська громада налічує 50 тисяч людей.

Менахем Мендель Гліценштейн, головний рабин Чернівецького регіону: "Під час візиту великої делегації хасидів запланована молитва, будуть споживати їжу разом, нам потрібно організувати кошерну їжу. Вони будуть разом вчити тору. Якщо все буде добре, це буде постійно. Організація проходить вже другий місяць. Будуємо великі намети на 500 людей біля синагоги у Вижниці. Окремо, де будуть споживати їжу, також споруджують окремий намет, де вчитимуть тору. Що не можна їсти з буковинської їжі? - Сала нам не можна. І м'ясо має бути кошерне. Щоб тварина не відчувала, що її ріжуть, є спеціальний ніж. В Україні ми все це робимо. За усіма продуктами має дивитись окрема людина, щоб їжа була кошерною, щоб посуд для їжі був окремий." 
 
В останню хвилину: У Чернівці приїхали понад 600 хасидів з усього світу.
 
 
Зараз вони моляться на цвинтарі у Садгорі. Сьогодні ввечері паломники поїдуть у Вижницю, - інформує АСС. Там для хасидів встановили великі намети, у яких вони протягом кількох днів молитимуться та споживатимуть їжу. "Страви для них готують спеціально, їжа має бути кошерною, – розповідає головний рабин Чернівецького регіону Менахем Мендель Гліценштейн. – Якщо все пройде нормально, у планах паломників приїжджати на Буковину в більшому складі – по декілька тисяч людей кожні два-три місяці".
 
Громади хасидів нині живуть у Боянах та Вижниці. Вижницька хасидська громада налічує 50 тисяч людей.
 
За матеріалами ІА АСС та molbuk.ua
 
 
 
Фото АСС