БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  ЗДОРОВ'Я   >>> 12 Квiтня 2018

Серед лідерів в Україні: на Буковині свого лікаря вже обрали майже 19 тисяч осіб

ХОЧ У ЦЬОМУ ЛІДЕРИ / 

 

Під головуванням Віце-прем’єр-міністра України Павла Розенка відбулась селекторна нарада з регіонами з питань реформування системи охорони здоров’я в Україні, старту національної кампанії «Лікар для кожної сім’ї» та перших результатів підписання декларацій між лікарями первинної медичної допомоги та пацієнтами.

 

Від Чернівецької області у селекторі взяли участь заступник голови облдержадміністрації Ігор Богатирець, директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Оксана Андрієць, заступник директора Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Юрій Лесюк, заступник голови Чернівецької міської ради Олександр Паскар та начальник Управління охорони здоров’я Чернівецької міської ради Ігор Незборецький.

 

Як відзначив Павло Розенко, з 2 квітня медична реформа почала запроваджуватися на місцях у регіонах. Це перші великі комплексні зміни системи охорони здоров’я за всю історію незалежності України. І зараз головна задача місцевої влади по всій країні – забезпечити для людей можливість вільно обрати свого лікаря.

 

Павло Розенко повідомив, що станом на ранок 10 квітня 2018 р. підписано 304 тиcячі декларацій.

 

– Сьогодні у системі вже є 1032 заклади по всій Україні. У кожній області є міста, де громадяни вже можуть підписати декларації, – зазначив Віце-прем’єр-міністр.

 

Як повідомляє прес-служба Чернівецької ОДА, найбільше декларацій, за словами Павла Розенка, підписано у Закарпатській області, місті Києві, Донецькій, Чернівецькій та Полтавській областях.

 

Зі свого боку заступник Міністра охорони здоров’я України Павло Ковтонюк повідомив інформацію щодо медичних закладів – лідерів за кількістю підписаних декларацій в Україні. На ряду з центром первинної медико-санітарної допомоги м. Мукачево, де вже значна частина населення здійснила вибір лікаря, знаходиться й Новоселицький районний центр первинної медико-санітарної допомоги.

 

Загалом, як поінформував Ігор Богатирець, за даними Національної електронної системи охорони здоровя «eHealth», наразі у Чернівецькій області вже підписано 18993 декларації з пацієнтами.

 

Заступник голови облдержадміністрації також зосередив увагу на проблемних питаннях змін в системі охорони здоров’я, зокрема щодо забезпечення первинної ланки надання медичної допомоги області санітарним транспортом. На що Павла Розенко повідомив про наміри Уряду детально розглянути дане питання найближчим часом на аналогічній селекторній нараді.

 

 

 
Також в ході селекторної наради Віце-прем’єр-міністр закликав громадян повідомляти про проблеми, які виникають під час вибору лікаря чи підписання декларації, на урядову «гарячу лінію» за безкоштовним номером 15-45. «Особливо зараз, в перші місяці, нам дуже важливо налагодити ефективний зв’язок із громадянами, щоб система вчасно і в повному обсязі запрацювала. На урядовому рівні така система працює – на сьогодні є гаряча урядова телефонна лінія. Номер 15-45 безкоштовний. Звертайтеся, якщо ви бачите протидію системи, якщо ви бачите якісь проблеми у закладах охорони здоров’я», – наголосив Павло Розенко.
 
ДО РЕЧІ:

В Чернівцях обрати свого лікаря можна в семи амбулаторно-поліклінічних закладах, а саме :

· КМУ «Міська поліклініка №1»

· КМУ «Міська поліклініка №2»

· КМУ «Міська поліклініка №3»

· КМУ «Міська поліклініка №5»

· КМУ «Міська дитяча поліклініка»

· ЦПМСД «Садгора»

· ЦПМСД «Роша»

Для цих закладів придбано 158 комп’ютерів на суму 1 млн. 746 тис. грн., усі лікарі первинної ланки зареєстровані в системі e-Health МОЗ України. В доступних для відвідувачів місцях в установах встановлені наліпки зі спеціальним знаком «Тут можна обрати свого лікаря», а також інформаційні стенди для мешканців з роз’ясненням як обрати лікаря та укласти з ним декларацію.

Для того щоб укласти декларацію з лікарем необхідно:


1.КРОК ПЕРШИЙ – ВИЗНАЧИТИСЯ З ЛІКАРЕМ


Найпростіший варіант – Ви знаєте хорошого лікаря, обслуговувались у нього і залишились задоволені результатами. Пам’ятайте, що зараз Ви не мусите звертатись до лікаря «строго за пропискою/реєстрацією чи місцем проживання» – можете обрати лікаря у будь-якому із семи амбулаторно-поліклінічних закладів міста, лікаря, який працює біля Вашого дому, місця роботи або досвід роботи якого викликає у Вас довіру. З інформацією про лікаря, його освіту та досвід роботи можна ознайомитися у переліку лікарів на сайті поліклініки або управління охорони здоров’я міської ради: https://muoz.org/karta-lpz/

2.КРОК ДРУГИЙ – ПІДПИСАТИ ДЕКЛАРАЦІЮ

Заклади первинної медичної допомоги, в яких працюють сімейні лікарі, педіатри та терапевти, укладають контракт з Національною службою здоров’я, а пацієнт – декларацію з тим лікарем, яких він собі обрав. Одночасний вибір двох або більше лікарів, які надають первинну медичну допомогу, не допускається. У будь-який час пацієнт може припинити дію вже підписаної декларації, уклавши декларацію з іншим лікарем.

Документи, які знадобляться для підписання декларації з лікарем, –паспорт та ідентифікаційний номер. Якщо ж підписуєте декларацію з педіатром (чи сімейним лікарем, який буде обслуговувати дитину), то також знадобиться свідоцтво про народження дитини та документи (паспорт та код) обох його батьків або опікунів.

Спосіб заповнення декларації — електронний: лікар внесе Ваші дані в систему. Важливо, що декларація з’явиться в системі після подвійної авторизації: лікар попросить назвати код, який надійде Вам СМС-повідомленням. Якщо ж у Вас немає мобільного телефону, лікар сфотографує чи відсканує Ваші документи, щоб долучити їх до декларації.

Потім лікар роздрукує декларацію, яку Ви після перевірки на достовірність внесених даних , підписуєте у двох примірниках, один із яких залишається у Вас, а другий – у лікаря. З цього моменту Ви можете звертатись до лікаря, з яким уклали декларацію, у будь-який час.

Надавачам первинної медичної допомоги забороняється відмовляти у прийнятті Декларації та веденні пацієнта, зокрема на підставі наявності у пацієнта хронічного захворювання, його віку, статі, соціального статусу, матеріального становища, зареєстрованого місця проживання тощо.

Декларація заповнюється українською мовою, за винятком пунктів, що потребують використання літер латинської абетки та спеціальних символів (адреса електронної пошти, тощо). В Декларації обов'язково заповнюються всі поля, крім полів про законного представника, які заповнюються тільки для недієздатних осіб та дієздатних осіб, які не досягли 14-річного віку.

На випадок відпустки або хвороби у Вашого лікаря має бути заміна — інший лікар первинної ланки або черговий лікар первинної медичної допомоги. Якщо Ви знаходитися в іншому місті і Вам знадобилася медична допомога, звертайтесь до найближчого закладу первинної медичної допомоги.

ДО ОБОВ’ЯЗКІВ ЛІКАРЯ ПЕРВИННОЇ ЛАНКИ ВХОДИТЬ:

1.Безпосереднє надання первинної медичної допомоги пацієнтам.

2. Формування та контроль виконання плану обстежень та лікування, аналіз результатів досліджень, призначення медичних препаратів та інших лікувальних заходів.

3.Надання медичної допомоги пацієнтам у невідкладному стані.

4.Направлення відповідно до медичних показань пацієнта, який не потребує екстреної медичної допомоги, для надання йому вторинної (спеціалізованої) або третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги.

5. Координація роботи з іншими ланками медичної допомоги.

6.Ведення пацієнтів, що хворіють на соціально небезпечні інфекційні захворювання відповідно до законодавства.

7. Здійснення імунопрофілактики відповідно до чинного законодавства.

8.Консультування щодо здорового способу життя.

9. Проведення заходів масової та індивідуальної профілактики інфекційних захворювань.

10. Оцінка індивідуальних ризиків захворювань і консультування з питань профілактики. Розробка індивідуальних програм обстеження та спостереження за здоров’ям.

11.Інформування пацієнта щодо національних скринінгових програм та виконання інших функцій відповідно до законодавства або до програми.

12.Динамічне спостереження за неускладненою вагітністю.

13.Здійснення медичного догляду за здоровою дитиною.

14.Ведення хворих із психічними розладами, зокрема, враховуючи рекомендації спеціаліста.

15. Надання паліативної допомоги, що охоплює:

– оцінку ступеню болю;

– призначення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів;

– лікування больового синдрому;

– оформлення рецептів на наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори відповідно до чинного законодавства.

16.Координація та організація виконання лабораторних досліджень, проведення забору біологічного матеріалу.

17.Проведення лабораторних досліджень, у тому числі з використанням швидких тестів.

18.Призначення лікарських засобів з оформленням документів відповідно до законодавства.

19.Підготовка медичної документації для направлення осіб з ознаками стійкої втрати працездатності на медико-соціальну експертизу та на медико-соціальну реабілітацію.

20. Оформлення довідок, форм, листків непрацездатності.

ДО ОБОВ’ЯЗКІВ ПАЦІЄНТА ВХОДИТЬ:


1.Надання лікарю необхідної достовірної інформації

2.Проходження профілактичних медичних оглядів.

3.Виконання медичних приписів лікаря.

4.Дотримання правил внутрішнього розпорядку.