БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  ЧЕРНІВЦІ   >>> 12 Квiтня 2018

Соцопитування: Найболючіші проблеми Чернівців: дороги, громадський транспорт, паркування, доступність для людей з інвалідністю

Є ПРОБЛЕМИ / 

Найбільш болючими проблемами міста в чергове визначено дороги, тротуари, прибудинкові території, транспортну інфраструктуру, паркування, доступність для людей з інвалідністю – все те, з чим більшість людей стикаються щоденно і стосуються громадського простору. Це те, що люди не можуть змінити самотужки. Отож, за 5-ти бальною шкалою, на одиницю (дуже погано) оцінили дороги 51,4% опитаних, тротуари – 28,5%, прибудинкові території – 15,8%, паркування – 19,3%, транспортну інфраструктуру – 14,1%. Середній бал оцінки цих сфер не перевищує трійки.

 

Дещо кращу, задовільну оцінку (від 3 до 4 балів у середньому) отримали ті сфери, де люди докладають власних зусиль. Зокрема, це заклади освіти, культури, спорту, торгівлі, тощо.


Порівнюючи показники середнього значення по більшості проблем за 2015, 2017 і 2018 роки, можна стверджувати, що ситуація в міському господарстві, на думку людей, погіршується. І причини цього як об’єктивні, так і суб’єктивні. 34% респондентів вважають, що справи у Чернівцях йдуть у правильному напрямку, а 50% – у неправильному.

На відкрите запитання: «Які питання життєдіяльності Чернівців Вас найбільше турбують?» 85% респондентів висловили свої пропозиції, хоча у 2017 р. таких було 65%. Пріоритетність проблем і пропозицій практично не змінилася, – більшість з них корелюють з вищевказаними проблемами. Можна припустити, що громадянська свідомість чернівчан зростає.
 
 
 Опитування проводилося з 30 березня по 5 квітня 2018 року Центром соціологічних досліджень філософсько-теологічного факультету ЧНУ, громадською організацією "Інститут місцевого самоврядування" та обласною організацією "Знання України". Його проводили методом особистого інтерв’ю, опитано 1200 респондентів, які проживають у місті Чернівців. Статистична похибка вибірки не перевищує 2,8%. 
 
Фото "Чернівецький промінь"