БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  АРМІЯ   >>> 5 Квiтня 2018

Дата закінчення АТО буде в травні. Ми переходимо до іншого формату оборони країни, - Порошенко (ВIДЕО)

АЛЕ ВІЙНА ТРИВАЄ /


Антитерористична операція на Донбасі в травні буде завершена через зміни формату операції на військовий. Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.


"Дата закінчення АТО буде в травні. Ми переходимо до іншого формату оборони країни відповідно до ухваленого парламентом закону", - сказав президент України Петро Порошенко на прес-конференції в четвер у Вінниці.

Водночас глава Української держави додав: "Формат АТО буде переведений у відповідний військовий формат під керівництвом генерала Наєва, який призначений моїм указом".

П.Порошенко наголосив, що новий формат передбачає більш ефективні заходи із застосуванням збройних сил, розширення оборонних можливостей України.

Президент звернув увагу на те, що спостерігається "зростання рівня загрози на сході нашої держави, і порох треба тримати сухим".

"Коли буде мир? Коли закінчиться війна? Це питання набагато складніше... Війна закінчиться нашою перемогою. Я не маю з цього приводу жодних сумнівів. Не лише тому, що у нас найкращі Збройні сили, не лише тому, що ми захищаємо рідну землю, не лише тому, що українці на сьогодні зруйнували всі сценарії (президента РФ Володимира. - Ред.) Путіна про Новоросію, Малоросію... А зокрема і тому, що за нами правда", - сказав президент.

Як повідомлялося, ухвалений закон "Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях в Донецькій та Луганській областях" передбачає, що стратегічне керівництво силами і засобами, які залучаються до здійснення заходів щодо забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії РФ, здійснює Генштаб, а керівництво безпосередньо в Донецькій та Луганській областях - командувач Об'єднаних сил, який призначається президентом України за поданням начальника Генштабу.

Відео 112
 
У Генштабі Збройних сил України пояснювали, що АТО на Донбасі, оголошена в 2014 році, триває і рішення про її продовження або припинення ухвалюватиме керівник Антитерористичного центру при СБУ, незалежно від проведення операції Об'єднаних сил.

С.Наєва (на фото) 7 березня 2018 року було призначено заступником начальника Генштабу Збройних Сил України. До цього він проходив службу на посаді начальника штабу - першого заступника командувача Сухопутних військ ЗСУ.

16 березня президент України призначив С.Наєва командувачем об'єднаних сил.

Водночас 23 березня заступник голови СБУ Віктор Кононенко зазначив, що антитерористична операція триватиме до відновлення державних кордонів України.

"Зараз по суті триває те, що відбувалося й раніше. Єдине - змінилося керівництво. Ми офіційно передали керування антитерористичною операцією військовим", - сказав В.Кононенко, додавши: "Ми привели все в належний вигляд. А СБУ як брала участь, так і продовжуватиме на тих принципах, які й були раніше".

Відповідаючи на уточнювальне запитання про те, чи означає це, що припинення АТО як структурної складової операції Об'єднаних сил (ООС), не планується, В.Кононенко сказав: "Ні, не буде, все це буде продовжено до відновлення державних кордонів".