БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  ЕКОНОМІКА   >>> 5 Квiтня 2018

Європа не повинна сприяти контрабандному вивезенню українського лісу на свої підприємства - нардеп Рибак

ЧИМ ДАЛІ В ЛІС... / 

У «Вечірньому праймі» на телеканалі 112 Україна вчора торкнулися теми мораторію на вирубку ялицево-букових лісів. У нас є дуже серйозний потенціал і ми бачимо це по Карпатському регіону, але треба продовжити наводити порядок з лісом.
 Про це сьогодні у Фейсбук написав народний депутат Іван Рибак.
 

Після введення мораторію на експорт лісу-кругляку, ми начебто зупинили його вивіз за кордон. До речі, Єврокомісія дуже опиралася прийняттю цього позитивного Закону. Вивіз ділової деревини ми зупинили де-юре, але на жаль, відбувається підміна понять. За минулий рік, під виглядом дров, Україна експортувала лісу на півмільярда євро. І тут треба говорити про контрабанду, стосовно якої Європа якраз мовчить.

 

 

Нас вчать боротися з корупцією, одночасно закриваючи очі на її конкретні вияви у питанні експорту лісу. Адже, якщо ви хочете нам допомогти щиро - зупиніть цей вал контрабандної деревини з України, який прямує на ваші деревообробні підприємства.

Зі своєї сторони, український парламент шукає шляхи вирішення цієї проблеми. На днях у першому читанні ми підтримали Законопроект "Про заборону суцільних вирубок ялицево-букових лісів на гірських схилах Карпатського регіону". Це важливий позитивний крок у напрямку збереження наших лісових ресурсів. І після ухвалення цього закону, головним буде контроль за його дотриманням.