БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  КУЛЬТУРА   >>> 2 Березня 2018

Чернівці зустрічають ювілейну "Червону руту" Ратушею у вишиванці та Центральною площею у фестивальних прапорах (ОНОВЛЕНО)

ТИ ПРИЗНАЙСЯ МЕНІ... / 

 

Чернівці приймуть ювілейні заходи XVI Всеукраїнського фестивалю сучасної пісні та популярної музики «Червона рута». Про подробиці на брифінгу в Ратуші розповіли міський голова Олексій Каспрук, виконавчий директор фестивалю Мирослав Мельник, начальник управління культури міської ради Юлія Сафтенко. «Чернівці традиційно вважаються одним з найспівочіших міст України, – каже Олексій Каспрук.

 

– 29 років тому тут відбувся перший фестиваль «Червона рута», який на десятиліття визначив напрямки розвитку музики в Україні. Фінал фестивалю у 2019 році у Чернівцях стане подією не тільки всеукраїнського, а й міжнародного масштабу. Тож будемо до неї ретельно готуватися».

 

Як інформує прес-центр Ратуші, Уже 3 та 4 березня у обласній філармонії імені Дмитра Гнатюка відбудеться перший чернівецький відбірковий конкурс ХVІ Всеукраїнського фестивалю “Червона рута”. А 15 травня у Літньому театрі пройде концерт пам’яті Володимира Івасюка за участю співаків– переможців фестивалю “Червона рута” у супроводі симфонічного оркестру, хору та джаз-бенду.

 

«Ми хочемо показати Івасюка ще й у симфонічному форматі, це дасть нове дихання його творчості, – зазначив Мирослав Мельник. – Він був новатором тоді, таким залишається і тепер. Щодо власне фестивалю, то 5 тисяч конкурсантів візьмуть участь у відбіркових конкурсах. З них плануємо відібрати 450 фіналістів».

 

Як повідомила Юлія Сафтенко, до Дня міста 6 жовтня на Соборній площі планують провести концерт переможців “Червоної рути” різних років. 12-13 жовтня у філармонії відбудеться Чернівецький обласний відбірковий конкурс фестивалю сучасної пісні та популярної музики “Червона рута”.


 

*****

 

Місто готове до фестивалю. Чернівецький відбірковий конкурс ХVІ Всеукраїнського фестивалю сучасної пісні та популярної музики «Червона рута» відбудеться 3-4 березня у приміщенні обласної філармонії.

 

Як повідомляє Агенція АСС, на фасаді Ратуші вивісили гігантський портрет Володимира Івасюка. Також червоними прапорами з символікою фестивалю прикрасили центральні вулиці Чернівців. Зокрема, площі Центральну, Театральну та Філармонії, а ще вулицю Головну (від вулиці Руської до Соборної площі).

 

- Всіх охочих почути пісні Володимира Івасюка чекаємо вже цими вихідними – 3-4 березня з 9:00 ранку - в обласній філармонії, - каже Юлія Сафтенко, начальник управління культури Чернівецької міської ради. - Нам потрібно зробити, щоб "Червона рута" прогриміла не тільки на всю Україну, але й на весь світ".

 

Фото Агенції АСС