БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  ЕКОНОМІКА   >>> 12 Лютого 2018

Вартість світла в Україні зросте: ЗМІ озвучили цифри

ЩЕ НЕ ВЕЧІР / 


У січні 2018 року Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ), вчергове підвищено тарифи на електроенергію для непобутових споживачів – на 8-11%, а вквітні відбудеться нове подорожчання – вже на рівні 7-15%. Про це пише ZN.ua, передає “Народна Правда“.


Експерти зазначають, що прямі наслідки цього підвищення стануть відчутними для кожного домогосподарства – зростуть ціни на всі товари і послуги.

Навіть не дивлячись на 5-разове підвищення тарифів на електроенергію для населення, яке було здійснено впродовж 2015-2017 років ( в цілому тарифи зросли в 3,5 раза), зрівняння тарифів на електроенергію досягти не вдалося, а перехресне субсидування не зникло. Постійне зростання цін для бізнесу робить тарифи для нього вдвічі вищими, ніж для населення.

Для всіх категорій споживачів, крім населення, тариф на електроенергію, до структури якого входять оптово-ринкові ціни електроенергії, технологічні витрати електроенергії, тариф на розподіл електроенергії та витрати на її постачання, прямо залежить від рівня її ціни на оптовому ринку.

При цьому саме на оптово-ринкові ціни припадає левова частка в остаточній ціні електроенергії – понад 85%.

Як раніше повідомляла “Народна Правда”, нові тарифи на электроенергію опублікували на офіційному сайті Нацкомісії з питань державного регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг.

Додамо, що Національна комісія з держрегулювання у сферах енергетики і комунальних послуг у 2018 році планує підняти вартість електроенергії для промислових споживачів в Україні. Причинами називають збільшення операційних витрат та фонду зарплати обленерго.

Раніше голова НКРЕКП Дмитро Вовк заявив, що для населення тарифи на електроенергію не зростатимуть, а ось для комерційних споживачів вони виросли.