ГОЛОВНА | БЛОГИ | ПРО НАС | АРХІВ | ФОТОСЕРВІС | КОНТАКТИ | ВХІД НА САЙТ
Блог Раїси Ільчук

ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ОСВІТИ, ПОЧЕСНИЙ ГОЛОВА "ПРОСВІТИ", ЗАСТУПНИК ГОЛОВИ ЗАСТАВНІВСЬКОГО РАЙОННОГО ПАРТОСЕРЕДКУ "ВО "БАТЬКІВЩИНА"
29-12-2017 10:40

Кажуть, що краще не знати, як робляться ковбаса і політика….

На мій погляд, в Україні проходить гостра боротьба між старою, віджилою, системою і новим світоглядом. Ми маємо шанс довести, що зробили серйозний висновок зі своїх помилок. Є два шляхи виходу з цієї ситуації: привести до влади об’єднаних територіальних громад нове суспільство і стати на шлях європейського розвитку або ж продовжувати робити помилки, демонструючи позицію страуса, – проблеми не бачу, значить її не існує.
Слава Богові, вибори в ради об’єднаних територіальних громад розпочались. Три громади в Заставнівському районі вже стали повноцінними. Але як вони обирались? Скажу так – по-різному. Нині, як ніколи, люди мають всі підстави сумніватись у відповідальності кандидатів на посади голів чи депутатів… На жаль, ці вибори нагадують парад популістських заяв, обіцянок і клятв… Довгий час наші села Прилипче, Звенячин, Кострижівка вели перемовини, зустрічались одні з одними - і врешті-решт прийшли до висновку, що тільки об’єднавшись, можна змінити наше життя. В об’єднанні наших громад – майбутнє наше, наших дітей та внуків. Об’єднавшись, ми мусимо навести лад по всій території наших громад і в наших власних душах та думках. Тому що, якби ми себе та інших не переконували, що ми - європейці, однак сміття обабіч доріг, в лісосмугах, наша поведінка, особливо під час виборів, говорить далеко про інше….
На мою думку, нині ми створюємо два суспільства: низи і верхи. Низи в час виборів стають так званим електоратом, тобто ресурсом верхів. На їхніх плечах верхи дістаються до влади. Народ в час виборів стає «весільним генералом» - всі їх люблять, гроші з кишень дістають, шарфи на горлі зав’язують, майки надівають, а обіцяють …. навіть змінити адміністративно-територіальний устрій…. , щоб тільки вони були обраними. І, як тільки приходять до влади, перетворюють шарфи на удавки, майки на упряж і вже якось стає невесело нашому електоратові. Обласкані в передвиборчий період, вони стають забутими обранцями відразу ж, як тільки підраховані набрані відсотки. Верхам уже не до того: вони сідають на трони-крісла і вирішують власні проблеми – повернення витраченого на виборах. І ця робота їх так захоплює, що непомітно розпочинається «приватизація». Спочатку села, району, далі всієї країни… Невже їм і справді здалося, що в цьому і є суть об’єднання громад? Невже об’єднання громад - це неофеодалізм з місцевими князьками та їх васалами? Хочу вірити, що нинішні виборці змогли розібратись, де справжнє бажання зробити зміни, а де тільки блеф! Хоча результати виборів по ОТГ Заставнівського району місцями свідчать про зовсім інші речі. На жаль, ми ще не змінились достатньо і не завжди є розуміння, що ми, народ, - справжні господарі країни сьогодні. Ми і ніхто інший!
Мені довелось бути присутньою на Кострижівській виборчій дільниці під час підрахунку голосів. Мимоволі закралась думка: «ЯК БАГАТО МОЖУТЬ КОРОЛІ?!» З болем у серці подумала, що всі ці вибори – це «так звана імітація волевиявлення». Адже результат дають тільки 50% виборців, які визначають майбутнє і для себе, і для інших 50% громадян. Ті, інші, не йдуть на вибори з різних причин: розчарування, зневіра або (досить часто) і дуже трагічно – трудова міграція за кордоном – у гонитві за шматком хліба профукується майбутнє дітей …
Вибори 24 грудня в черговий раз заставили задуматися мене над лозунгом «Повернемо країну людям». Невже це гасло повний блеф? Невже НІЧОГО не вирішують люди, без волі КОРОЛІВ? І країна, на превеликий подив, належить не нам, а - олігархам? Що ж виходить, що весь народ в кишенях цих грошовитих параноїків, які поприхватизовували по кілька партій, членів комісій від них підкупили? Бо ж як тоді пояснити, що скринька для голосування на дому не дійшла до всіх, хто мав на це право і чекав членів дільничних комісій, щоб взяти участь в голосуванні?
Читачу, зрозумій: у селищі Кострижівка з скринькою дійшли тільки до половини. Чому голос одних (ті, хто голосував «правильно» - так як треба їм) був врахований (до них «дійшла» скринька), а інших, хто мав іншу думку, до них не дійшли? Чому не проводилась робота щодо того, щоб усі, хто має право голосу, обов’язково прийшли проголосувати? Чому явка виборців в окремих селах піднімалась на користь одного кандидата шляхом підвозу до виборчих дільниць і цього якось не помітили ті, хто мав стежити за законністю проведення волевиявлення?
А як Вам гроші за голос та «погрози» у випадку неправильного для олігарха результатів виборів? Або вибір голови в одному із ОТГ, який спить і бачить, як прихватизувати всі наявні кар’єри та землі?
Коли вони – олігархи - зацікавлені у результатах виборів, то не гребують нічим. Згадують про всіх і кожного: люди для них тоді - тільки статистика.
І найприкріше: чому брудні технології все-таки застосовують і вони перемагають? Як ми ще не зрозуміли, що це не вони перемагають, це ми – програємо!
На щастя, Кострижівська громада вибрала дбайливого господаря - Старка Володимира, за якого віддали голоси 85 відсотків виборців. Ми розуміємо, що до розкоші нам далеко, але з таким керівником громада бідувати не буде. Якщо кожен з нас окремо і всі разом не будемо байдужими – не все-таким і поганим буде в нашому домі. Я вірю селищному голові, надіюсь на небайдужість обраних депутатів, які мають стати надійною опорою керівнику і постійною підтримкою для односельчан. Голова також обов’язково повинен спілкуватися з депутатами, чути їх думки і рахуватися з ними. Володимир Ярославович має позитивний досвід у налагодженні співпраці з усіма депутатами.
Я пройшла не простий шлях і точно знаю – нас врятують наша небайдужість та вміння співпереживати. Чи стане об’єднання громад самовиживанням чи самовимиранням залежить від кожного з нас. Не даймо олігархам вкрасти та скупити наше майбутнє, бережімо наші громади! Це вже наше. Нехай нам в цьому пощастить!
Переглядів (2198) / Коментарі (22)
Додати свій коментар
  Ваше ім'я
  Місце проживання
  Введіть код
 оновити код
 
 
Увага, коментарі не відповідаючі нашим вимогам будуть видалені.
зачекайте ...