ГОЛОВНА | БЛОГИ | ПРО НАС | АРХІВ | ФОТОСЕРВІС | КОНТАКТИ | ВХІД НА САЙТ
Блог Ігора Михайлюка
03-12-2017 10:14

Декларації недоторканих

Через інтенсивне листування з прокурорами, судами та поліціянтами – давно не тренувався в епістолярно-корупційному жанрі і не ділився добутою з різних джерел інформацією. Спробую цю прогалину заповнити хоча б частково.

Ні для кого не секрет, що українське суспільство функціонує на сімейно-клановій корупційній основі, і так, як зараз по молекулам розкладають структуру італійської «Кози ностри», я думаю, що через якихось 20-30 років будуть писати романи і наукові роботи про українські мафіозні структури типу «українська прокуратура» чи «українські судді».

У нас, якщо тато прокурор, то дід був хоча б НКВДистом, а синок і внуки будуть теж прокурорами або суддями. Не нижче. Бувають таки дуже талановиті сім’ї. Наприклад, чоловік суддя, дружина суддя і діти судді. Уявляєте, які таланти! Прямо народжуються з покоління в покоління суддями. Ген у них такий – суддівський. І незалежно від влади. Капіталізм на вулиці чи соціалізм, Янукович чи Порошенко – їм по-барабану. Однозначно – таланти. Як вони судять, всі теж знають. Справедливо і неупереджено. І живуть майже скромно. Ну, не так скромно, як німецькі судді, але і одні і другі все-таки їздять на німецьких машинах. Німецькі судді, наприклад, полюбляють Volkswagen (в перекладі – народний автомобіль), і українські судді теж Porsche полюбляють. Ви ж знаєте, що Porsche це підрозділ Volkswagen.

Ну і прокурори туди ж. Вони за суддями наглядають. Принципово і теж неупереджено. А тому не можуть їздити на громадському транспорті.

Про це все можна довго і багато писати, але не в цій статті. Для гарної, детальної статті ще треба величезний аналіз провести. На допомогу такому аналізу було б добре відкрити ще один реєстр в Україні. Генеалогічний. Щоб можна було зрозуміти, хто кому брат, сестра, син, донька, дядько, тітка і т.д. А тоді зв’язати цей реєстр з ЄДРПОУ, реєстром фізичних-осіб підприємців та https://declarations.com.ua/ (реєстром електронних декларацій, поки-що волонтерським). Якщо все зв’язати докупи, то можна буде зрозуміти, що «Коза ностра» в порівнянні з «українською прокуратурою» – це діти в пісочниці.

Уже навіть сам по собі сайт https://declarations.com.ua/ дає уяву, хто кому Рабінович, і хто скільки приблизно вкрав.

Простий приклад, колишній міський голова м.Заставна, член, підчленник і напівкерівник різних партій та політичних рухів від ГО «Батьківщина» і Партії регіонів, до партії «Самопоміч» і «Руху Наливайченка «Справедливість», діючий керівник відділу Чернівецької обласної ради з питань об’єднання місцевих громад – Цуркан Ярослав Васильович.

З цією персоною нас поєднують давні, хоч і не дуже дружні стосунки, а тому мені завжди цікаво, як поживає мій давній опонент.

Славко Цуркан, в свою чергу, як завжди, сповнений таємниць та загадок.

Останню загадку, яку мені хотілося б розгадати, це походження великої суми готівкових коштів відображених в його декларації за 2016 рік.

Оскільки Олег Ляшко «забив» таку тему, як виграш готівкових коштів у лотерею, Славкові прийдеться придумувати щось нове.

Посудіть самі. З 2006 по листопад 2015 року Славко працював на посаді міського голови м.Заставна і жив, як годиться, на одну зарплату. Доступними є його декларації, як міського голови, за 2013-2015 роки. Нічого цікавого. Заробітна плата, матеріальна допомога. В декларацію включені також доходи його дружини – Цуркан Ірини Вікторівни, соціального працівника, тієї ж міської ради. Теж все чинно і скромненько. Щоб не втомлювати вас цифрами приведу доходи їх обох однією сумою.

І так, в 2013 році, дохід цієї сімейки склав:

Зарплата –                                       85992  грн.

Матеріальна допомога –                1287 грн.

                                   Разом:                                  87279 грн.

В 2014 році:

Зарплата –                                       125935  грн.

Матеріальна допомога –                7271  грн.

                                   Разом:                                  133206 грн.

  

В 2015 році, коли обоє, чоловік та дружина, стали безробітними:

 

Допомога по безробіттю       24861  грн.

Зарплата –                                       69297  грн.

                                   Разом:                                  94158 грн.

 

В 2016 році, коли обоє, чоловік та дружина, почали рік безробітними:

 

Допомога по безробіттю       21090  грн.

Зарплата –                                       47498  грн.

                                   Разом:                                  68588 грн.

 

Окрім того невідомо звідки, в тому ж 2016 році коли подружжя отримувало матеріальну допомогу по безробіттю, у Ярослава та Ірини Цурканів з’являється:

 

 Готівка:                                     300 тисяч гривень;

                                                    23 тисячі доларів США;

 

Отримуючи допомогу по безробіттю, вказані громадяни не могли мати інших джерел доходів, а працюючи в органі місцевого самоврядування і подавно.

Окрім того, походження сотень тисяч гривень – це одне, а походження десятків тисяч доларів США – це зовсім інше. Їх треба було десь придбати і не де-небудь, а в якійсь офіційній фінансовій установі і притому в такий час, коли продаж валюти банками був суворо обмежений.

Як би там не було, мені, рядовому громадянину, цікаво, звідки у такого перспективного політика, який збирається викорінювати корупцію то разом з Тимошенко, то разом з Януковичем, то разом Садовим, то тепер з Наливайченком – з’явилися сотні тисяч гривень та десятки тисяч доларів США готівкою. Чи це бува не ті самі кошти, які були вкрадені із бюджету м.Заставна і кримінальні справи по яких наша «українська прокуратура» «розслідує» вже четвертий рік. Мені достовірно відомо, що повідомлення про підозру в скоєнні ним злочинів, не оголошується Цуркану Ярославу за особистою вказівкою прокурора Кіцманської місцевої прокуратури – Никифорука Андрія Степановича. Цей, з дозволу сказати, прокурор ще з часів керівництва прокуратурою Заставнівського району покриває всі злочини Цуркана.

Прошу вважати цю статтю зверненням до правоохоронних органів із заявою про незаконне збагачення Цуркана Ярослава Васильовича та отримання ним доходів злочинним шляхом.

Про перебіг цієї «справи», звісно, буду інформувати вас на цих сторінках.

Переглядів (2303) / Коментарі (11)
Додати свій коментар
  Ваше ім'я
  Місце проживання
  Введіть код
 оновити код
 
 
Увага, коментарі не відповідаючі нашим вимогам будуть видалені.
зачекайте ...