ГОЛОВНА | БЛОГИ | ПРО НАС | АРХІВ | ФОТОСЕРВІС | КОНТАКТИ | ВХІД НА САЙТ
Блог Юлії Дупешко-Джус

екс-депутатка Заставнівської міської ради. Міський голова через суди позбавив права балатуватися на виборах у квітні 2018 року
22-11-2017 11:05

Громадські обговорення щодо Заставнівського ОТГ: крик душі

На календарі змінюється чергова річниця Революції Гідності. Проте, як і раніше, відбувається маніпуляція думкою народу. Саме такі враження складаються у мене, після участі в процесі громадського обговорення щодо того, яким бути Заставнівському ОТГ.
Територіальне об’єднання громад повинно дати поштовх для розвитку, відкрити нові перспективи та можливості. Що дає Заставні, як і самим Вербівцям, вище згадане об’єднання, не розумію. Дехто каже, що гроші напряму будуть йти з Києва.  Так, але не в нашому випадку. Адже  це можливо тільки тоді, коли ОТГ утворюється в межах Перспективного плану, а не умисно ігнорується його.
Трактування заступником міського голови  листа-заклику Чернівецької обласної адміністрації щодо об’єднання навколо міста Заставни багатьох сіл Заставнівського відбувалося, на мою думку, в кращих традиціях містечкового провінційного шовінізму. Перепрошую, але шовінізм – явище ганебне: він породжує породжує ворожнечу  між людьми!
Чи можна сьогодні приймати рішення  про об’єднання територіальних громад, не ознайомивши людей з фінансовими розрахунками спроможності об’єднання?
Більше 1700 підписів у підтримку формату об’єднання, запропонованого міським головою, є аргументом тоді, коли людям пояснили всі «за» і «проти»  можливих варіантів утворення ОТГ. Чи  вибір без вибору – це вибір? Здається, ми таке вже проходили в Радянському Союзі. То чому дальше топчемося на тих же граблях, а влада продовжує злочини із маніпуляціями думками тих, хто їй просто довіряє та використовує підступно у своїх цілях?
Після громадських слухань складається враження, що сліпий веде темних. Перепрошую, в жодному випадку не хочу образити нікого з присутніх на зборах.  Однак, додому поверталася з кількома учасниками громадських обговорень. Не повірите, але люди так і не змогли пояснити за що вони проголосували і чому. Голосували, бо всі голосували! Як завжди у нас…
Обговорення щодо об’єднання повинні були відбуватися відкрито, прозоро та  аргументовано. Перед тим, як на сесії Малокучурівської сільської ради  прийняти рішення, чи приєднуватися до Заставни, у селі відбулося двоє громадських слухань. У Заставні, де кількість пропозицій була значно більшою щодо складу ОТГ,  відбулися тільки одні та й ті з порушенням.
На сьогоднішній день в Заставнівському районному суді розглядається позов щодо скасування рішення сесії  Заставнівської міської ради з питання ініціювання об’єднання у форматі Заставна-Вербівці-М.Кучурів. Водночас мною подано заяву у поліцію щодо перешкоджання міським головою здійснювати депутатську діяльність, в результаті ігнорування ініціативи депутатів щодо широкого формату Заставнівської ОТГ. Якщо сьогодні депутат місцевої ради  не може бути почутим місцевим чиновником, то що казати простій людині відносно реалізації її прав та свобод, гарантованих законом та Конституції України?
Водночас: чому Кіцманський міський голова, коли ініціював процес добровільного об’єднання  громади, надіслав запрошення приєднатися до Кіцманя у  більше, ніж  10 населених пунктів, а Заставнівський міський голова вибрав тільки  два села, ігноруючи бажання представників інших громад, жителі яких працюють в Заставні і платять із зарплати надходження в місцевий бюджет? Люди похилого віку, кажуть, що це нагадує колгоспи, які поєднували свого часу по два села, а потім розпались.
Хто дав право міському голові населенні пункти Заставнівського району класти в різні умови?  Чому  Вербівці  можна включити до складу Заставнівського ОТГ, а Боянчук, Веренчанку, Добринівці (які ще рік назад подавали заявку, а вона взагалі була проігнорована), які виявили  бажання приєднатися, залишилися поза увагою? Чому вони не повинні входити в Заставнівське ОТГ? Знаю багато  випадків, коли діти з Веренчанки навчаються  у заставнівських школах,  натомість проте, що діти з села Вербівці відвідують школу в м.Заставна мені невідомо.
Чому Вербівці – єдине село в районі, яке навіть не має прямого транспортного сполучення із Заставною, отримує право увійти в ОТГ і може мати там власних депутатів? Всі інші, на думку  міського голови, повинні тільки доєднуватися і вже не мати депутатів в  ОТГ? Таких «чому» безліч , як і  нюансів, які вони будуть у майбутньому породжувати…
Давайте змоделюємо ситуацію. Зима не за горами. Випав сніг. Всі дороги в Вербівцях (як і їх розчищення)- проблема Заставни, в тому числі і частина траси «Чернівці-Вікно». Село Вербівці знаходиться від Заставни на відстані 11 км. Тобто, трактор для прогортання траси у Вербівцях їхатиме вхолосту 22 км із Заставни. Хіба ймовірні економічні збитки – це перспектива Заставнівського ОТГ?
На завершення хотілося б додати:  ми всі хочемо жити в іншій Україні, де захищають наші права, де чують нашу думку, де влада служить народу, де платять гідну зарплату, пенсію, де всі рівні перед законом…..  Перепрошую: та хто буде будувати державу мрії  для нас та наших дітей?  Кожна дія, яку ми робимо, сьогодні  - це виклик; це наш окоп, це наш Майдан. В січні – лютому 2014 року, нині  в зоні АТО наші побратими загинули і гинуть  заради майбутнього. То чому ми так бездумно  приймаємо нічим неаргументовані рішення, задовольняючи страхи міської влади, підставляючи себе, своїх дітей, майбутнє міста, району? Чому влада не хоче чути всі сторони? Куди міська влада так поспішає, шукаючи ворогів і чіпаючи ярлики? Чому замість реформ жалібно імітуємо їх? Хто завтра буде в цьому винним?
Переглядів (2681) / Коментарі (49)
Додати свій коментар
  Ваше ім'я
  Місце проживання
  Введіть код
 оновити код
 
 
Увага, коментарі не відповідаючі нашим вимогам будуть видалені.
зачекайте ...