ГОЛОВНА | БЛОГИ | ПРО НАС | АРХІВ | ФОТОСЕРВІС | КОНТАКТИ | ВХІД НА САЙТ
Блог Раїси Ільчук

ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ОСВІТИ, ПОЧЕСНИЙ ГОЛОВА "ПРОСВІТИ", ЗАСТУПНИК ГОЛОВИ ЗАСТАВНІВСЬКОГО РАЙОННОГО ПАРТОСЕРЕДКУ "ВО "БАТЬКІВЩИНА"
14-05-2017 11:59

РУКИ МАТЕРІ

Кожен із нас із дитинства пам’ятає руки Матері. Коли хворіли, то нас пестили, ніжно пригортали до свого серця. Мамині руки завжди були теплі. Ці руки нас відряджали в дорогу і зустрічали з далеких світів. Цікаво й те, що чим нам більше років, тим більше потрібна Мама.  І тільки тоді, коли нам погано, ми згадуємо Мамині Очі і Руки. Ви задумувалися над таким запитанням: «Чому так рано Вони сивіють?». А, може, від нашого горя та недуг, від наших помилок та невдач?
Ми завжди в боргу перед Матір’ю: Вона все терпить і прощає. Народ складає найчарівніші пісні про маму. Читаємо Шевченка: «Слово «мама» – найкраще слово». Чи скажемо, народ  співає:
Ми з українських дивних країв,
де  батьків називають на Ви,
а сини Матерів у поклоні
цілують у руки….
Як прикро, коли ображають материнство, дівоцтво, дитинство! Як і оскверняють нормальні людські взаємини, почуття подружньої та  дівочої вірності деякі ЗМІ.
Усьому світу відоме українське материнство. Ще з часів трипільської культури Матерів прикрашали совість та сумління. З того часу, згідно з релігійними канонами і народною мораллю, до Матерів діти стали звертатися на «Ви». Інша форма звертання на Україні сприймалася, як гріховна та образлива. Найстрашніше явище сьогодення – це коли Мати народжує немовля і покидає його. Розумію, що важко бути Матір’ю, пильнувати кожен необережний, необдуманий крок своїх дітей, бути постійно в тривозі та повній самопожертві. Дуже прикро, що ми усвідомлюємо втрати тоді, коли Мами немає поруч, згадуємо, що часто були невдячними, а інколи і неуважними, не цінували її постійну турботу. Чим старшою стає людина, тим щасливіші спогади про Маму. Ми в неоплатному боргу перед Матір’ю, який залишиться на все життя.
Слава нашим дорогим Матерям, їхнім золотим рукам, турботам, люблячому серцю. Так хочеться на весь світ вигукнути: «Ми любимо Вас, пам’ятаємо та переживаємо за Вас!».
З святом Вас, дорогі наші Мами! Зі святом живих і згадаймо тих, яких немає поруч із нами. Так хочеться в будь-якому віці притулитися до Маминого Серця і сказати: "Мамусю, Ви у мене – найкраща, найдобріша, найрідніша людина на світі!» 
Фоторепортаж
    
Переглядів (1063) / Коментарі (0)
Додати свій коментар
  Ваше ім'я
  Місце проживання
  Введіть код
 оновити код
 
 
Увага, коментарі не відповідаючі нашим вимогам будуть видалені.
зачекайте ...
торгове обладнання під замовлення