ГОЛОВНА | БЛОГИ | ПРО НАС | АРХІВ | ФОТОСЕРВІС | КОНТАКТИ | ВХІД НА САЙТ
Блог
21-04-2017 09:14

Що треба знати про кашель та боротьбу із ним.

        З відходом зими та настанням весняного періоду, кількість респіраторних вірусних інфекції збільшується. Дуже часті випадки запалення верхніх дихальних шляхів, що провокує після цього кашель. Кашель є однією із найчастіших ознак великої кількості гострих та хронічних  захворювань дихальної системи. Загально відомо, що кашель - це захисна реакція людського організму на певні подразники. При цьому під час кашлю утворюється мокротиння, що викликає кашльовий рефлекс і стимулює кашлеві рецептори.
      МОКРОТИННЯ (лат. sputum) — патологічно змінений трахеобронхіальний секрет, що виділяється при кашлі та відхаркуванні з домішкою слини і секрету слизової оболонки носа та приносових пазух (нормальний секрет бронхів настільки незначний, що усувається без відхаркування). До складу мокротиння можуть входити слиз, серозна рідина, клітини крові та епітелій дихальних шляхів, елементи розпаду тканин, кристали, мікроорганізми, найпростіші, гельмінти та їх яйця (рідко).
Для полегшення відхаркування патологічного мокротиння застосовують відхаркуючи засоби. До них відносяться:
     Секретомоторні засоби (підвищують фізіологічну активність епітелію бронхів і прискорюють видалення мокротиння; підвищують секрецію бронхів і розріджують мокротиння).
Секретомоторні засоби рефлекторної дії: трава термопсису (мишатнику), корінь солодки, листя подорожника (подразнюють рецептори шлунка і рефлекторно посилюють секрецію бронхів, видаляють мокротиння).
Секретомоторні засоби резорбційної дії: калію хлорид, натрію гідрокарбонат, нашатирно-ганусові краплі, терпінгідрат (посилюють секрецію бронхів після всмоктування препаратів у кров).
Муколітики:
Протеолетичні ферменти (безпосередньо розщеплюють білки мокротиння): трипсин кристалічний, хімотрипсин, дезоксирибонуклеаза.
Стимулятори утворення сурфактана (сурфактант-антиателектазний фактор, речовина, що тонким шаром вистиляє внутрішню поверхню легенів. Сурфактант регулює в’язкість бронхолегеневого секрету, полегшує його відродження): амброксол (лазолван), бромгексин (солвін).
Власне муколітики (містять вільні сульфгідрильні групи, під впливом яких змінюється якість мокротиння і гною, які розріжують і швидше відходять з дихальних шляхів): ацетил цистеїн (АЦЦ).
 
Фоторепортаж
    
Переглядів (2273) / Коментарі (0)
Додати свій коментар
  Ваше ім'я
  Місце проживання
  Введіть код
 оновити код
 
 
Увага, коментарі не відповідаючі нашим вимогам будуть видалені.
зачекайте ...