ГОЛОВНА | БЛОГИ | ПРО НАС | АРХІВ | ФОТОСЕРВІС | КОНТАКТИ | ВХІД НА САЙТ
Блог В'ячеслава Мигалюка
19-04-2017 13:17

ДОПОМОЖІТЬ ПАНЕ СОБОЛЬ

Допоможіть,
пане Соболь
 
         Сьогоднішні керівники настільки безкарні, що їм скрізь і всюди море по коліна. Це можна з певністю говорити і про обласну держадміністрацію, і про обласну депутатську раду, і про державну виконавчу службу, і про багато інших владних структур. Цей низький рівень повної безвідповідальності  засвідчують їхні глухі, бездушні й безграмотні відписки. Навіть Міністерство юстиції, очолюване нашим буковинцем, таке наплело в останній з чотирьох відповідей, що кінь ногу зламає.
         Отож, розповідь про ту ж саму глибоцьку Кам’янку, колотнечу в якій і газета «Буковина», й Інтернет-портал «Букінфо» висвітлювали кілька разів. Ще раз про Кам’янку і тих, хто за нею стоїть.
        
Шмідт – правовий нікчема
 
         Не раз і не два Йосип Шмідт погрожував, що подасть на мене і головного редактора газети Буковина Анатолія Ісака до суду за подібні різкі оцінки. Він же дозволяв собі дорікати, що нам за статті заплатили гроші. Він же намагався одного з нас позбавити права участі у засіданні сесії Кам’янської сільської ради, запропонувавши депутатам голосувати за доцільність присутності журналіста. Це пряме перешкоджання журналістській діяльності, за яке передбачена сувора кримінальна стаття. Тож не нас треба подавати до суду.
         Нагадаємо читачам, які не знайомі з попередніми публікаціями, хто ж такий Йосип Шмідт. Це депутат сільської ради, обраний вперше. Ніхто з односельчан не міг нічого відповісти, коли ми запитували про його трудовий стаж. «Він проводить сантехніку в будинках» - тільки й це знали про нього наші співбесідники.
 
         Звичайно ж, і сантехнік має право бути депутатом. Якщо він старатиметься хоч щось знати про свою функцію, не кажучи вже про закони самоврядування. Так ось цей трубомайстер підбурює групу депутатів, які на сесії 29 вересня 2016р. звільняють з посади секретаря сільської ради  і в.о. сільського голови Надію Марчук. Жінку, яка 24 роки працювала секретарем сільської ради, зрозуміло, обираючись багато разів депутатом. Фахівця, який Закон про самоврядування знає напам’ять.
         Для села ця депутатська афера була як грім серед ясного неба. Хоча й прийнято вважати, що диму без вогню не буває. Але тут вогонь розпалив жадібний до влади Йосип Шмідт. Він таки, як кажуть, через трупи всівся в керівне крісло села. Однак і Глибоцький районний і Вінницький апеляційний суди скасували це примітивне незаконне рішення сесії, поновивши Надію Марчук на посаді з 29 вересня 2016 року. Минає сто днів від вердикту суду першої інстанції, а Йосип Шмідт не уступається місцем законно обраному секретареві сільради і призначеному сесією виконувачку обов’язків голови села Надії Марчук.
         За таку керівну впертість державна виконавча служба покарала Шмідта штрафом сумою 15 тисяч 300 гривень. Зарозумілий самозванець на сесії хитро перекидає ці гроші  на сільський бюджет. Ті ж депутати-заколотники підтримали правового нікчемника, на якого ще 21 лютого 2017 року було відкрите кримінальне провадження.
         Правда, сільські обранці не дали дозволу Йосипу Шмідту надати оплачувану відпустку, хіба що за свій рахунок. Бо офіційно у нього навіть немає шестимісячного стажу роботи на посаді секретаря, так як суд скасував хижацькі замашки владолюбного Шмідта, і ще з 14 грудня 2016 року він вважається просто безробітним депутатом.
Та буйний і зухвалий Шмідт десь викинув рішення сесії щодо його «законного відпочинку» і сам на себе написав розпорядження про оплачувану відпустку. Багаторічна головна бухгалтерка сільської ради і водночас депутатка Ніна Воротняк бідкається, як бути в такій ситуації: водночас нарахувати зарплату Надії Марчук та ще й не зароблені відпускні Йосипу Шмідту…
Отак він обкрадає свою рідну місцеву громаду.
 
Панчук – правовий аферист
 
         Люди в Кам’янці давно зрозуміли, що людина без освіти, без найменшого сільрадівського поняття не може так вульгарно топтати судові рішення, суворі колегіальні ухвали, виконавчі приписи. Хтось же його нарозумив на такі постійні авантюри. І всі в один голос підказують: за ним стоїть Панчук – голова Глибоцької районної ради. Петро Володимирович є близьким родичем Шмідтів. А ще – рідний брат Йосипа працює керуючим справами у районній раді Панчука. Не стверджуємо, що це конфлікт інтересів, але що це стовідсоткове «кришування» - всі сумніви вичерпались.
         У цій ситуації дійсно дах поїхав у Петра Панчука. Хоча його пам’ятаємо як чорноволівського рухівця, ющенківського «нашоукраїнця». Знаний в краї патріот незалежності. Шкода, але головний районний депутат вибудував собі якусь особливу незалежність. Ну скажіть, якщо голова Глибоцької районної ради прямо в очі дошкуляє Надії Марчук, що вона підкупила суд, а газеті заплатила гроші, то про його минулий патріотизм хочеться забути. Ну не може, не має права чи не найперший керівник району дозволити чи допустити такий глум над семитисячним селом, в якому ж сам Панчук роками мешкав. Це треба бути глухим, сліпим і німим, щоб не зрозуміти, що натворив у Кам’янці його рідний кумнат. Певно, і Петрові море по коліна.
         Ви, шановний Петре Володимировичу, свідомо покриваєте правовий аферизм. І саме тому ми такі різкі слова винесли в заголовок цього розділу.
 
Герман – правовий порушник
 
         На минулій сесії сільської ради прорвався знервований голос депутата Валентина Германа. Ми не ставили собі за мету поглянути на декларацію доходів цього обранця. Але в селі знають, що капітал свій він заробив на контрабандних цигарках і на закордонних вояжах. Та не про спосіб заробляння йдеться. Важливіше, як він ті грошенята вклав.
         В Кам’янці люди бачать, якими бурхливими темпами споруджується цегляна кам’яниця під самісінькими вікнами чи не найбільшої в області школи на 1000 учнів. Вона вже давно затісна для такого багатодітного села, де щороку додається по півтори сотні хлопчиків і дівчаток.
         -        Треба школу будувати, а не генделик під вікнами, - відповідали перехожі, яких ми  запитували, що це за будова мурується з блоків.
         Надія Марчук розповіла, що це Валентин Герман купив кілька грядок перед школою і потім з благословення депутатів докупив ще шматок землі із запасу сільради.
         -        Як депутат я пропонувала цей невеликий окраєць віддати хоча б в оренду, а не продавати, - пригадує Надія Дмитрівна.
         Ясна річ, що це заділо за живе будівельного депутата Германа. І після одного з виступів на сесії Надії Марчук він заліз у її сімейну білизну, мовляв «я б  з такою сварливою жінкою і 24 години не жив, а  її чоловікові треба поставити пам’ятник …» Такий депутатський рівень. Уточнимо, що Надія після сільгоспінституту відпрацювала 24 роки у сільраді, а її чоловік теж має солідний трудовий стаж будівельника. Чим не може похвалитись Герман, який не знає що таке сплачувати державі податки. Він будує собі щось недалеко від сільської ради. Крім нього, є й запитання до влади. Хто давав дозвіл на спорудження фортеці під вікнами школи? Чому, зрештою, не сільрада намагалась викупити в сусідній хаті ці вільні сотики для школи, яку треба розширювати? Чому навіть дирекція навчального закладу не знає, що мурують за кілька метрів від нього. Невже така всесильна депутатська шмідтомафія, якій море по коліна?
 
Юстиція – правовий імпотент
 
         Чотири конверти отримала Надія Марчук від органів юстиції, стільки ж з прокуратури, поліції. Соромно читати відписки законників. Правда, 7 квітня прийшов дещо обнадійливий лист з Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції, яке доручило Чернівецькій облюстиції «об’єктивно і всебічно перевірити викладені у зверненні факти, встановити причини та умови, які сприяли порушенням і невідкладно вжити заходів до їх усунення. У разі визначення його необґрунтованим роз’яснити порядок оскарження прийнятого за ним рішення».
         Друге речення цього міністерського листа ні Надія, ні ми не змогли зрозуміти. Та не в ньому суть. А в тому, що безглуздо «перевіряти факти», які є суто юридичними документами. Адже міністерство мало дві ухвали судів і виконавчий лист. Що тут об’єктивно розглядати, уточняти, встановлювати? Треба негайно поновити Надію Марчук на роботі. Така категорична ухвала колегії суддів. Оце і є наряд «невідкладно вжити заходів» тій виконавчій службі, яка безсила викинути з сільради знахабнілого самозванця, що скрізь і всюди підписується в.о. сільського голови.
         І в районній газеті теж себе так звеличив під надрукованою похвальбою про здобутки й досягнення. На такі сумнівні абзаци у районці знайшлося місце. А ось важливе політичне оголошення щодо рішення Верховної Ради України про позачергові вибори сільського голови у селі Кам’янка газета закинула аж на 11 сторінку поруч з некрологами і продажею тварин.
         Та й на вулицях села ніде немає оголошень про вибори голови. Самопросуванці захопили владу, землю. Але не тямлять, що далі робити. Де ж таке видано, щоб сільська виборча комісія розмістилась у кабінеті, де сидить один із кандидатів на пост сільського голови Й.Д. Шмідт? Він присутній при подачі документів, дає «кваліфіковані» підказки всім. Що на таке скажуть вищі територіальні комісії?
Як таке може бути, аби фінансові документи підписував незаконний посадовець? Невже казначейство не знає про рішення судів? Хто врешті решт дасть правову оцінку цим юридичним парадоксам, абсурдам? Ці волаючі знаки запитання не дають спокою мирним мудрим кам`янчанам.
         Дивує глухий нейтралітет голови Чернівецької облради Івана Миколайовича Мунтяна, який у Кам`янці має свій будинок, земельні ділянки (згідно поданої декларації). Він фактичний мешканець села. І нічого не бачить і не чує. Невже і він підтримує брудну шмідтомафію?
         Ми покладаємо велику надію на нового обласного прокурора Олега Соболя, який вже знає про це село. Бо отримав від генпрокурора персональну вказівку взяти Кам`янку під особистий контроль.
         Всі наші журналістські публікації-розслідування лежать на його робочому столі. Тепер настала черга на солідне прокурорське розслідування. А копати тут є що. Підкажемо хоч кілька фактів-орієнтирів. Чому після рішення суду відкрито виконавче провадження аж через 40 днів. Чому Глибоцький райсуд дотепер не повернув позивачці Н. Марчук судовий збір 1100грн. Чому в одному з рішень Глибоцького суду є таке речення «рішення не набрало законної сили», а в іншому його немає… Підробка документів? Щиро бажаємо вам успіхів, незнайомий обласний прокуроре пане Соболь.
*****
         Завершимо тим, з чого починали. Із сесії сільської ради. Нелегітимний відсторонений від посади в.о. голови Йосип Шмідт вручив три конверти із 100 гривневими купюрами депутатам-іменинникам. Бюджет і це витримає. Але при такій показній увазі до колег Шмідт недогледів, що 10 квітня виповнилось 55 років законному секретареві і в.о. голови Надії Дмитрівні Марчук!!! До того ж в розпалі цієї колотнечі 22 березня 2017 року народився в неї онук Богданчик, а 28 березня – Дениско. Теж не привітали. Не вручили конверт. В цій шмідтовій каламуті нічого світлого немає, чорти завелись.
         А тим часом добряк Шмідт задобрюється не лише конвертами, а й розносить по хатах пасочки з ковбасою. Невже купляться кам’янчани? А може за пару днів зїдять ці гостинці й забудуть про них. І про Шмідта теж. До 30 квітня є ще час подумати. Є з кого вибирати.
        
 
 
Переглядів (1187) / Коментарі (2)
Додати свій коментар
  Ваше ім'я
  Місце проживання
  Введіть код
 оновити код
 
 
Увага, коментарі не відповідаючі нашим вимогам будуть видалені.
зачекайте ...